Succes Ik ga zwemmen niet te stuiten: wereldwijd meest gedeelde nummer op Spotify
Het succes van de zomerhit Ik ga zwemmen van Mart Hoogkamer kent geen grenzen. Afgelopen weekend belandde het nummer op de eerste plek in de Nederlandse Spotify Top 200, maar de zegetocht stopt niet bij de landsgrenzen. Het nummer wordt zo veel gedeeld in Nederland en België dat het nu ook op de eerste plek staat in de Global Viral Top 50 van Spotify.
Je kan er haast niet omheen de afgelopen dagen, overal duikt Mart Hoogkamer op. Hij scoort op dit moment dé zomerhit van 2021. Hij bereikte als eerste zanger in het volkse genre de bovenste plek in de Spotify Top 200, de lijst van meest gestreamde nummers in Nederland op de muziekdienst. Ook wordt bijgehouden welk nummer het meest gedeeld wordt, in die lijst staat Ik ga zwemmen ook al enige tijd op de eerste plek in Nederland.
Het liedje is eveneens razend populair in België, ook daar staat het op één in die zogenoemde Viral Top 50. En de Nederlanders en de Belgen delen het liedje zoveel dat er nu ook wereldwijde verovering aan de gang is. In de Global Viral Top 50 staat hij sinds gisteren fier op de eerste plek.
De 23-jarige Leidenaar ging een jaar geleden ook al viraal. Er werd een filmpje gedeeld van een jongeman met een gouden keeltje op een Spaans strand. Dat was Hoogkamer, die normaal gesproken alleen in het Nederlands zingt, met zijn uitvoering van Unchained Melody. De beelden werden miljoenen keren bekeken.
Ik ga zwemmen is inmiddels ruim 3,5 miljoen keer beluisterd op Spotify.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Quiz
Laatste aflevering: hoeveel weet jij van Koffietijd?
-
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
Jort Kelder open over zonderling bestaan: ‘Ben niet alleen maar een aso, wel een einzelgänger’
Programmamaker Jort Kelder (58) is heel goed in alleen zijn. In zijn ecologische villa op het rustige Terschelling ontvangt hij zelden bezoek, hij heeft genoeg aan zijn boeken en de zee. Kelder is nu zo’n acht jaar vrijgezel. ‘Ik ben niet alleen maar een aso, maar ik ben wel een einzelgänger’, zei hij zondagavond in Rooijakkers over de vloer. -
Mart Hoogkamer scoort dé zomerhit van 2021 exact jaar na viral strandfilmpje
De carrière van volkszanger Mart Hoogkamer zit plots in de derde versnelling. Precies een jaar na een filmpje op het strand dat viral ging en dat wereldwijd tientallen miljoenen keren werd bekeken, scoort hij zijn eerste Top 40-hit. Sterker nog, zijn vrolijke meezinger Ik ga zwemmen lijkt hard op weg om dé zomerhit van 2021 te worden. -
Céline Dion annuleert wereldtournee, ook drie Nederlandse shows
Céline Dion annuleert haar volledige wereldtournee, waaronder ook drie Nederlandse shows in de Ziggo Dome op 26, 27 en 29 augustus. Dat laat de zangeres vrijdag weten op Instagram. Eerder stelde Dion al concerten uit.
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
-
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
PREMIUMinterview
Nick laat Volendamse sound achter zich: ‘Platenbaas denkt dat het internationaal ook kan aanslaan’
Nick Schilder slaat na zijn breuk met Simon een compleet andere weg in, zo licht hij toe in een interview met deze site. Hoewel de veelzijdige Volendammer zelf liever door wilde gaan als duo, krijgt hij nu de smaak te maken als soloartiest: ,,Het is ook wel gezond dat het is gestopt.”