Superdeluxe jacht van Belgische koning te koop voor 1,95 miljoen euro
Het jacht waarmee koning Albert II (87) en koningin Paola (83) tussen 2009 en 2019 over de Middellandse Zee dobberden, de Alpa IV, staat te koop. Vraagprijs: 1,95 miljoen euro. In 2009 werd het schip door het Belgisch koningshuis voor 4,6 miljoen euro aangekocht. Het was jarenlang de zomerse ontmoetingsplek voor de kinderen en kleinkinderen van het vorstenpaar.
Hoewel dat toen door het paleis werd ontkend, staat de Alpa IV, genoemd naar Al-bert en Pa-ola, volgens verschillende bronnen al sinds 2014 in de etalage. Sinds een week is dat ook officieel zo, getuige de verkoopsite waar duidelijk vermeld wordt dat het om het jacht van de voormalige Belgische vorst gaat.
Het onderhoud en de brandstof van het 27 meter lange schip, met plaats voor negen gasten en vier bemanningsleden, kostten handenvol geld. Die uitgaven wilde Albert II na zijn abdicatie doorrekenen aan de Belgische staat, maar dat wees de regering af.
Opschudding
Ook toen de vorst het schip in augustus 2009 voor 4,6 miljoen aankocht, zorgde dat voor opschudding. Het land zat middenin de economische crisis en koning Albert had een maand eerder in zijn 21-julitoespraak de materialistische samenleving bekritiseerd. Dat het schip geen eigendom was van Defensie, maar toch onder de vlag van de Belgische marine voer, zorgde mee voor commotie.
,,Koningin Paola begreep niet dat mensen daar kritiek op konden hebben. Het was haar favoriete manier van reizen, ze vond het fantastisch dat ze op zee bevrijd was van de paparazzi”, stelt de Vlaamse royalty-watcher Brigitte Balfoort. ,,Het schip was de plek waar ze ‘s zomers prinses Claire en haar kinderen en soms prinses Astrid en haar gezin ontvingen.”
Het paleis wenst geen informatie te verstrekken over ‘privézaken’ van het voormalige vorstenpaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘ESPN biedt 1,7 miljard voor tv-rechten eredivisie en eerste divisie: werelddeal voor clubs’
ESPN is hard op weg om het contract voor de live televisierechten van de eredivisie en eerste divisie te verlengen. Het bedrijf zou daar voor de duur van tien jaar liefst 1,7 miljard euro voor over hebben. Dat zei sportmarketeer Chris Woerts donderdagavond in Vandaag Inside. -
Jessie Jazz Vuijk in verwachting: ‘Onze liefde verzegeld met een groot wonder’
Jessie Jazz Vuijk en Kaj Gorgels kunnen hun geluk niet op. De voormalig Miss Nederland maakt dinsdag bekend in verwachting te zijn. Het babynieuws volgt vier maanden nadat ze onthulde een miskraam te hebben gehad. ‘Onze liefde verzegeld met een groot wonder’, aldus Vuijk. -
PREMIUMOranje Franje
Alleen al het collier om Máxima's hals is meer dan 1 miljoen euro waard
Josine Droogendijk, Nederlands bekendste Máxima-kenner, bespreekt wekelijks de mode van royals in binnen- en buitenland. Deze week opvallend: Máxima’s Marokkaanse sieraden. -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUMAngela Kijkt TV
Ik keek altijd als een verliefde bakvis naar dit programma, maar nu was het anders
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv.
-
AD Media Podcast
‘Het interview van Tom Egbers heeft voor hem goed gewerkt’
Het vaste mediapanel buigt zich over de opvallende keuze van Tom Egbers om vrijdagavond ineens aan te schuiven bij Khalid & Sophie en een openhartig interview te geven. Deed de presentator van Studio Sport daar nu wel of niet goed aan? Angela de Jong: ‘Het interview van Tom Egbers heeft voor hem goed gewerkt.’ -
-
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.