Ashleigh Barty ‘overleeft’ tegen Amanda Anisimova
break na 63 gewonnen servicebeurten
Ashleigh Barty heeft ook haar vierde partij op de Australian Open zonder setverlies gewonnen. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Amanda Anisimova met 6-4 6-3. Barty verloor aan het begin van de tweede set voor het eerst dit toernooi een servicebeurt, maar herpakte zich direct.
Anisimova had een ronde eerder titelverdedigster Naomi Osaka uit Japan verslagen. De 20-jarige Amerikaanse was de Australian Open begonnen met een zwaarbevochten zege op de Nederlandse qualifier Arianne Hartono en rekende daarna af met olympisch kampioene Belinda Bencic uit Zwitserland. Anisimova kon haar stunt tegen Osaka geen vervolg geven tegen Barty, van wie ze in 2019 ook al had verloren in de halve finales van Roland Garros.
De Australische plaatste in de eerste set op 3-3 een break en haalde daarmee de set binnen. Aan het begin van de tweede set leverde Barty haar servicebeurt in. Daarmee kwam een einde aan een reeks van 63 gewonnen servicegames, die begon op het voorbereidingstoernooi in Adelaide. Barty werd daar alleen gebroken in haar eerste partij, tegen Cori Gauff.
De aanvoerster van de wereldranglijst raakte niet van slag en brak Anisimova direct terug. Na een tweede break voor Barty op 3-3 was het verzet van Anisimova voorbij. Barty treft in de kwartfinales weer een Amerikaanse, Jessica Pegula. Zij verraste de als vijfde geplaatste Maria Sakkari uit Griekenland: 7-6 (0) 6-3. Barty hoopt de eerste Australische winnares van de Australian Open te worden sinds Chris O’Neil in 1978.
Rod Laver Arena
Madison Keys en Jessica Pegula breikten ook de kwartfinales. Keys verraste in de Rod Laver Arena de Spaanse Paula Badosa, de nummer 6 van de wereld die in de aanloop naar de Australian Open het WTA-toernooi van Sydney won (6-3 6-1). Pegula, de nummer 21 van de plaatsingslijst, won van Maria Sakkari: 7-6 (0) 6-3. De Griekse is als vijfde geplaatst in Melbourne.
De 26-jarige Keys haalde in 2015 de halve finales op de Australian Open en stond twee jaar later in de finale van de US Open. De Amerikaanse behoorde in die periode tot de mondiale top 10, maar is nu afgezakt naar plek 51. Op de Australian Open laat de ongeplaatste Keys overtuigend tennis zien. “Ik geniet weer van de sport”, zei de Amerikaanse, die het in de kwartfinales gaat opnemen tegen de als vierde geplaatste Barbora Krejcikova. De Tsjechische versloeg tweevoudig Australian Open-winnares Victoria Azarenka uit Belarus (6-2 6-2).
Pegula haalde vorig jaar verrassend de kwartfinales in Melbourne en zit nu weer bij de laatste acht. De nummer 21 van de wereld was in de Margaret Court Arena te sterk voor Sakkari, de mondiale nummer 8. “Dit was mijn beste partij van het jaar”, zei Pegula, die nu mogelijk de Australische nummer 1 van de wereld Ashleigh Barty treft in de kwartfinales.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
transfer
Helmond Sport haalt verdediger met verleden bij Inter en FC Eindhoven
-
Van de Zandschulp na opgave Fognini door in Parijs, Nadal waarschijnlijk volgende horde
Botic van de Zandschulp staat voor het eerst in de derde ronde van Roland Garros. De 26-jarige Nederlander sloeg zich in drie sets voorbij de taaie Fabio Fognini, die vanaf de tweede set niet meer vrijuit kon bewegen en bij 6-4, 7-6 (2), 3-2 besloot op te geven. In de derde ronde wacht hoogstwaarschijnlijk Rafael Nadal, mits de dertienvoudig kampioen vanavond weet te winnen. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Tallon Griekspoor slaat finale Feyenoord over: ‘Maar Raemon zit vast te bibberen voor de televisie’
Tennisser Tallon Griekspoor gaat de finale van Feyenoord vanavond niet kijken. Zijn coach Raemon Sluiter natuurlijk wel, die is groot fan van de Rotterdamse club. „Die zit vast te bibberen op de bank”, zegt hij na zijn uitschakeling in de tweede ronde op Roland Garros. -
PREMIUMmet video
Koen Bouwman de nieuwe Nederlandse bergkoning? ‘Het gaat echt een strijd worden met Ciccone’
Koen Bouwman won het eerste, directe man tegen man gevecht om de blauwe trui van zijn rivaal Giulio Ciccone. Op punten. De komende vier etappes, met elf beklimmingen, zullen bepalen of Nederland een nieuwe bergkoning krijgt.
-
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
Leemreize, Van der Poel en Bouwman kleuren lastige Giro-rit: ‘Ik verbaas mezelf zeker’
De bergetappe naar het skioord Lavarone werd gekleurd door Gijs Leemreize, Mathieu van der Poel en Koen Bouwman. Drie Nederlandse smaakmakers, maar uiteindelijk juichte een Colombiaan: Santiago Buitrago -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.