Botic van de Zandschulp kwalificeert zich ook voor US Open
Botic van de Zandschulp heeft zich ook op de US Open verzekerd van een plek in het hoofdtoernooi. De nummer 118 van de wereld was in de laatste ronde van de kwalificaties met 3-6 7-6 (5) 6-2 te sterk voor de Fransman Enzo Couacaud, de mondiale nummer 190.
Van de Zandschulp was in de tiebreak van de tweede set bij 5-5 twee punten verwijderd van een nederlaag. Nadat hij de tiebreak met moeite naar zich had toegetrokken, maakte hij in de derde set met breaks in de vijfde en zevende game het verschil.
Nooit eerder wist de nummer 2 van Nederland door te dringen door het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar.
De 25-jarige Van de Zandschulp heeft dit seizoen een goede staat van dienst op de grandslamtoernooien. Hij wist zich ook te kwalificeren voor de Australian Open en Roland Garros en werd op Wimbledon als lucky loser, oftewel reserve, tot het hoofdtoernooi toegelaten.
Met de plaatsing van Van de Zandschulp komt het aantal Nederlanders in het hoofdtoernooi op drie. Bij de mannen doet ook Tallon Griekspoor mee, Arantxa Rus is de enige Nederlandse in het vrouwentoernooi.
Het hoofdtoernooi begint maandag. De tegenstander van Van de Zandschulp wordt pas bekend zodra alle kwalificatiewedstrijden zijn afgerond. Griekspoor treft de Duitser Jan-Lennard Struff, Rus neemt het op tegen Belinda Bencic uit Zwitserland.
Bekijk hieronder onze sportvideo's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
US Open-loting: Griekspoor mogelijk tegen Djokovic, Rus tegen nummer 12 van de wereld
Tallon Griekspoor moet het in de eerste ronde van de US Open opnemen tegen de Duitser Jan Lennard Struff. De opponent van de Nederlander staat 52ste op de wereldranglijst. Griekspoor is de nummer 110. De twee hebben nooit eerder op het hoogste niveau tegen elkaar gespeeld. -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
Minuut applaus voor Thijs Slegers tijdens uitduel PSV met NEC
Tijdens het duel tussen NEC en PSV wordt zaterdag in de twaalfde minuut geapplaudisseerd voor de afgelopen weekend overleden PSV-perschef Thijs Slegers. De handen gaan op elkaar op Nijmeegs initiatief. Slegers was om meerdere redenen een zeer aansprekend persoon binnen de voetballerij en heeft tijdens het laatste deel van zijn leven veel respect vergaard door vele duizenden donoren te werven voor Matchis en Sanquin.Eindhoven -
Met video
In rolstoel afgevoerde tennisster Andreescu scheurde enkelbanden: ‘Had veel erger gekund’
De Canadese tennisster Bianca Andreescu heeft twee banden in haar linkerenkel gescheurd. De 22-jarige Canadese, in 2019 winnares van de US Open, liep die blessure maandag op in haar partij tegen de Russin Ekaterina Aleksandrova in de vierde ronde van het toernooi van Miami. Andreescu verliet de baan in een rolstoel.
-
Arno Kamminga heeft alle begrip voor pauze rivaal Adam Peaty: ‘Logisch na gekke jaren’
Adam Peaty zwemt voorlopig geen wedstrijden. De drievoudig olympisch kampioen laat in een openhartig statement op sociale media weten te kampen met mentale problemen en daarom een pauze in lassen. De 28-jarige Brit won op de Spelen van Tokio onder meer goud op de 100 meter schoolslag door in een rechtstreeks duel de Nederlander Arno Kamminga (zilver) te verslaan. -
-
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
met video
Opnieuw feest bij Jumbo-Visma: Christophe Laporte pakt óók zege in Dwars door Vlaanderen
Christophe Laporte heeft na zijn zege in Gent-Wevelgem ook Dwars door Vlaanderen op zijn naam geschreven. De Fransman van Jumbo-Visma haalde samen met een groepje achtervolgers de kopgroep bij en sprong in de finale uiteindelijk weg uit een groepje van tien renners. Laporte kwam solo over de finish. Oier Lazkano en Neilson Powless eindigden als tweede en derde.