Deelnemers Australian Open moeten gevaccineerd zijn: ‘Dit is geen boodschap specifiek voor Novak Djokovic’
Tennissers die begin volgend jaar willen deelnemen aan de Australian Open moeten gevaccineerd zijn tegen het coronavirus. Dat heeft de Australische minister van Immigratie woensdag bevestigd. Als de deelnemers geen vaccin hebben gehad, krijgen ze geen visum om Australië binnen te komen.
,,Wanneer de grenzen openen, zal iedereen die Australië binnen wil komen dubbel gevaccineerd moeten zijn”, zei Alex Hawke op ABC Radio.
De boodschap is mogelijk slecht nieuws voor Novak Djokovic. De Servische nummer 1 van de wereld wil voorlopig niet bevestigen of hij gevaccineerd is. Hij vindt dat een privézaak. Djokovic won het toernooi al negen keer en deelt met Roger Federer en Rafael Nadal het record van twintig grandslamtitels. ,,Dit is geen boodschap specifiek voor Novak, maar wel voor iedereen die naar Australië wil komen”, voegde de minister toe.
Dinsdag had de premier van de staat Victoria, waarvan hoofdstad Melbourne de speelstad is van de Australian Open, ook al verklaard dat er wellicht een vaccinatieverplichting zal gelden om een visum te krijgen. ,,Ik denk niet dat een tennisser die geen vaccin heeft gekregen een visum zal krijgen om het land binnen te komen”, verklaarde Dan Andrews, die uitzonderingen voor toppers als Djokovic uitsloot. ,,Het virus maakt geen uitzondering voor jouw ranking of het aantal grandslamtoernooien dat je hebt gewonnen.”
De Australian Open wordt van 17 tot 30 januari gehouden.
Bekijk hieronder onze sportvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voetbalpodcast | ‘Peter Bosz wil met PSV kampioen worden’
-
Zverev wint van Murray en verslaat ‘Big Four’, Koolhof en Rojer uitgeschakeld
Alexander Zverev heeft in Indian Wells voor het eerst gewonnen van Andy Murray. De Duitser, de nummer 4 van de wereld, versloeg de drievoudig grandslamkampioen in twee sets: 6-4 7-6 (4). Zverev heeft nu de zogeheten ‘Big Four’ in het mannentennis allemaal een keer verslagen. -
Vaccin voor Australian Open geadviseerd, maar niet verplicht: ‘Bang dat de grote sterren afzeggen’
Tennissers die volgend jaar willen meedoen aan de Australian Open kunnen zich maar beter laten vaccineren tegen het coronavirus. Dat zegt minister Martin Pakula van de staat Victoria. “Dat geeft de grootste kans om de Australian Open te spelen met minimale restricties die voor deze groep zullen gelden.” -
PREMIUM
Voormalig PSV-doelman Jeroen Zoet staat voor deze cruciale pot in Italië en blijft zijn club sowieso trouw
Blijft hij in de Serie A of wordt het de Serie B? Het wordt een dubbeltje op zijn kant zondag, voor Jeroen Zoet. In het stadion van US Sassuolo wacht hem een zware opdracht om zijn carrière op het hoogste niveau te vervolgen.Eindhoven -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel?
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
-
-
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
PREMIUM
Vermakelijke arrogantie bij Manchester City: ‘Naar de Champions League-finale? Nee, ik pak de volgende keer wel mee’
De favorietenrol van Manchester City in de finale van de Champions League tegen Internazionale klinkt door in de woorden van coach Pep Guardiola en de lichaamstaal van spits Erling Haaland.