Dressuurlessen verpakt in vermakelijke paardenshow onder regie van Anky van Grunsven
Indoor BrabantEen pas de deux voor Friese paarden, de zingende amazone Samantha Steenwijk, een training van tv-persoonlijkheid Britt Dekker, een leerzame exercitie van wereldkampioene Charlotte Fry. The Dutch Masters trakteerde de paardenfans donderdagavond op een gevarieerde dressuurshow.
De imponerende wereldbekerzege van Charlotte Fry in de vooravond vormde de opmaat voor een onderhoudende demonstratie dressuur met een hoog showgehalte. Na hoogdravende opkomstmuziek en een inleidend praatje van meervoudig olympisch en wereldkampioen Anky van Grunsven nam zangeres en paardenfan Samantha Steenwijk samen met Roos Kolkman van Stal Hermes bezit van de nagenoeg uitverkochte arena. De pas de deux, voor deze gelegenheid voor twee Friese paarden, zou zomaar in de toekomst een nieuw onderdeel kunnen zijn van dressuurkampioenschappen: synchroondressuur.
Stembeheersing
Als extra moeilijkheid zong Samantha Steenwijk live onder meer nummers van John Miles (Music) en Tina Turner (Simply The Best). Van Grunsven sprak haar bewondering uit voor zoveel stembeheersing. ,,Ik ga altijd heel erg hijgen onder het paardrijden, als ik iets moet zeggen. Zij moet zich concentreren op haar paard en ook nog eens haar tekst onthouden. Knap hoor.”
Ik heb altijd heel veel clinics gedaan. Meestal rijdend, maar ook zonder paard lukt dat wel
Anky van Grunsven
Met The Dressage Masters volgt Indoor Brabant het voorbeeld van Jumping Amsterdam, dat in de RAI al vaker succesvol heeft afgetrapt met een dressuurshow. ,,De niet-kenner kan er wat van opsteken en zelfs als die er niets van opsteekt, kan die nog een leuke avond hebben met grapjes, sport en muziek. Zo hebben we het bedacht”, verklaarde Anky van Grunsven vooraf. Over haar eigen rol zei de bestuursvoorzitter van The Dutch Masters. ,,Samen met de trainers praat ik het een beetje aan elkaar. Ik heb altijd heel veel clinics gedaan. Meestal rijdend, maar ook zonder paard lukt dat wel.”
Gevraagd naar haar speciale herinneringen aan Indoor Brabant in de 55-jarige geschiedenis van het concours noemde Van Grunsven onder meer de eerste keer, toen ze als 16-jarige zowel een dames- als een herenfiets won. ,,Maar de meest emotionele momenten hier waren het afscheid van mijn paarden Bonfire en Salinero.”
Britt Dekker, behalve vlogger en tv-presentatice ook een verdienstelijk dressuuramazone, werkte een quasi-serieuze training af onder regie van haar 72-jarige trainer Tineke Bartels. Bartels en Van Grunsven (55) waren ooit nog eens rivalen van elkaar.
Charlotte Fry sloot de avond af. Niet met toppaard Glamourdale, die al zijn beste beentje had voorgezet in de Grand Prix. Op de onervaren Inclusive werkte de wereldkampioen een opwarmtraining af met commentaar van Anne van Olst van Van Olst Horses in Den Hout, gevolgd door een kür op muziek. Daarbij kwam ook Samantha Steenwijk weer uit de coulissen. Zij zong live een speciale medley, terwijl Fry en Inclusive om haar heen dansten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.