Fraaie primeur voor Botic van de Zandschulp op winderige baan in Melbourne
Botic van de Zandschulp heeft zich op overtuigende wijze verzekerd van een plek in de tweede ronde van de Australian Open. De beste tennisser van Nederland, de nummer 57 van de wereld, was de Duitser Jan-Lennard Struff in drie sets de baas: 6-4 6-3 6-2. Struff (31) staat vijf plekken hoger op de wereldranglijst.
Van de Zandschulp, de nummer 57 van de wereld, won voor het eerst in zijn loopbaan een partij op de Australian Open. Hij ontdeed zich eenvoudig van de mondiale nummer 52 en gaf zijn goede start aan het seizoen een vervolg.
,,Ik begon wat stroever en de eerste set was de moeilijkste van de drie. Ik had wat moeite om erin te komen, maar dat komt ook omdat hij best wel ‘vol’ speelt en de punten kort probeert te houden. Maar nadat ik de eerste set had gewonnen, liep ik er na één moeilijke servicegame redelijk vlotjes en makkelijk doorheen. Hij hielp me daar af en toe ook wel een beetje bij”, aldus Van de Zandschulp.
De Nederlander zag zijn opponent behoorlijk wat afzwaaiers noteren. ,,Er stond veel wind en het was iets koeler dan in de afgelopen dagen. Daardoor waren het iets andere omstandigheden dan je hier gewend bent. Maar het kan hier ook per uur verschillen.”
In de tweede set kwam Van de Zandschulp beter in de wedstrijd, terwijl Struff steeds meer fouten ging maken. Het werd 4-1 voor de Nederlander, die na winst van de eerste set geen moment meer in de problemen kwam en opvallend eenvoudig wegliep bij de wat gelaten Struff.
Casper Ruud trekt zich terug
De Noor Casper Ruud komt dit jaar niet in actie. De 23-jarige Ruud, de nummer 8 van de wereld, heeft een enkelblessure opgelopen. Hij wordt vervangen door de Rus Roman Safioellin.
Illustratief voor het duel was misschien wel de wijze waarop Van de Zandschulp in de derde set op een 3-2-voorsprong, met een break, kwam. Na een sterk opgebouwd punt had Struff de bal voor het wegsmashen, maar de wind maakte het hem moeilijk. Van de Zandschulp wist de smash nog terug te halen en plaatste de beslissende break. In de laatste games was het verzet gebroken en Van de Zandschulp maakte het af met een lovegame na een reeks missers van Struff. De derde set duurde slechts 32 minuten en de hele partij een uur en 49 minuten.
Van de Zandschulp benutte de helft van zijn breakpoints: vijf van de tien. Hij stond de Duitser slechts één break toe en sloeg acht aces.
Memorabele reeks
Voor de 26-jarige Van de Zandschulp was het zijn eerste wedstrijd op een grand slam sinds zijn memorabele reeks op de US Open, in september van vorig jaar. Hij beleefde in New York zijn doorbraak door de kwartfinales te halen.
In de tweede ronde neemt Van de Zandschulp het op tegen de Fransman Richard Gasquet, die zijn landgenoot Ugo Humbert met 3-6 7-6 (4) 7-6 (3) 6-3 versloeg. Gasquet is de nummer 81 van de wereld, Humbert was als 29ste geplaatst. Vorig jaar bleef Van de Zandschulp bij zijn debuut nog steken in de openingsronde.
Gisteren bereikte Tallon Griekspoor al de tweede ronde van de Australian Open. Hij liet de Italiaan Fabio Fognini kansloos.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Rob van der Vorst gaat met een tweede titel in zijn afscheidsjaar de geschiedenisboeken van Stiphout Vooruit in
De titel lonkt voor Stiphout Vooruit, clubgeschiedenis voor Rob van der Vorst (32). De routinier kan in zijn afscheidsjaar de eerste speler worden die tweemaal kampioen wordt met de dorpsclub. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Emotionele Ireen Wüst onthult haar eigen standbeeld na huldiging in Goirle
,,Of ik trots ben? Wat denk je!", zei Ireen Wüst over het standbeeld dat vanaf vandaag bij het gemeentehuis van Goirle te vinden is. Bij haar huldiging even eerder op het Kloosterplein pinkte de zesvoudige olympische kampioene zelfs een traantje weg. -
PREMIUM
Column Sjoerd Mossou | Wie die Everton-supporter zag zuigen, kreeg acuut begrip voor Patrick Vieira
Columnist Sjoerd Mossou vindt het tijd voor actie om de treiteraars aan te pakken. ‘Want nog altijd gaat het hier om geflipte individuen, sneue kanslozen en slecht opgevoede strontjochies, die het minimaal verdienen om een agent aan hun deur te krijgen.’ -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
ELE Rally
Druk baasje Hans Weijs jr niet te houden in ELE Rally
Hans Weijs jr heeft zaterdag in en rond Son met overmacht de 57ste ELE Rally gewonnen. De Gelderse motorsport ondernemer won in zijn Ford Fiesta R5 negen van de elf klassementsproeven. Nummer twee Kevin van Deijne gaf meer dan een minuut toe op de winnaar. -
Kwalificatie
Max Verstappen moet na probleem met achtervleugel pole aan Charles Leclerc laten