Haarhuis baalt stevig na valse start Davis Cup
Davis Cup-captain Paul Haarhuis oordeelde dat het debuut van zijn team op de Daviscup Finals erg teleurstellend was verlopen. Ondanks een zege van Robin Haase in het enkelspel verloor Oranje met 2-1 van Kazachstan. Vooraf werd door de tennissers zelf gesteld dat het openingsduel gewonnen moest worden om de volgende fase van het landentoernooi te bereiken.
Delen per e-mail
,,Het scenario was niet ongunstig; een partij pakken in de single en dan toeslaan in het dubbelspel. De dubbel is alleen geen zekerheid, want dat zie je ook bij andere wedstrijden. Wij hebben in het dubbelspel weinig kansen gehad en dat heeft Kazachstan afgedwongen”, zei Haarhuis. ,,Wij moeten tegen Groot-Brittannië een heel hoge berg beklimmen om verder te komen en uiteindelijk in de kwartfinales te komen. Wij gaan vanavond met het team rond de tafel zitten.”
Haarhuis besloot op het laatste moment Haase te laten spelen in het dubbelspel en dat ging ten koste van Wesley Koolhof. ,,Ik had alle opties in mijn hoofd, maar nog niets stond vast. Bij een mindere partij van Robin tegen Boeblik gaat hij met een heel ander gevoel de baan af. Haase stond lekker te spelen in de single en heeft ook veel ervaring in de Davis Cup. Dat neem je allemaal mee in je beslissing”, zo lichtte Haarhuis zijn keuze toe.
Haase
,,Ik was niet verrast door Kazachstan. Wij hoopten op de dubbels, maar eigenlijk zijn we nooit echt in de wedstrijd gekomen. Die dubbel was juist een heel belangrijke partij”, aldus Haase, die ook nog even terugkeek op zijn zege in het enkelspel. ,,Over mijn eigen niveau was ik tevreden. Ik was hongerig en het was ook een bewijs dat ik het nog kan.”
Het duel tussen Nederland en de Britten begint morgen om 11.00 uur.
Bekijk hieronder de zege van Robin Haase op Boeblik.
Verder in het nieuws
-
Van Bommel wil duel met Rosenborg winnen, maar houdt rekening met ‘pijntjes’
-
Video Handbalsters naar halve finale WK na zege Noorwegen op Duitsland
De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor de halve finales van het WK in Japan. Daarin is Rusland vrijdagochtend (09.30 uur) de tegenstander. -
Lars Unnerstall heeft ondanks de uitschakeling van PSV nog wel Europese honger
Keeper Lars Unnerstall (29) moest de afgelopen jaren heel lang wachten voor hij weer in internationaal verband kon keepen. Tegen Sporting Portugal stond hij voor het eerst in zeven seizoenen weer eens onder de lat in een Europees clubduel en zal donderdagavond tegen Rosenborg opnieuw het doel verdedigen. De goalie van PSV heeft genoeg motivatie voor de wedstrijd in het Philips Stadion. -
Zeges in Tour en Vuelta Lars Boom stopt voorlopig met wegwielrennen
Lars Boom (33) is er niet in geslaagd een nieuwe ploeg te vinden en zal zijn focus vanaf komend seizoen gaan richten op gravel- en mountainbikeraces. De voormalig wereldkampioen veldrijden had nog een doorlopend contract bij Team Roompot-Charles, maar door het afhaken van de hoofdsponsor houdt deze ploeg per 31 december op te bestaan. -
PREMIUM
PSV heeft Europese punten keihard nodig
-
Video Handbalsters gaan volledig uit hun dak na behalen halve finale WK
Het feestgedruis is losgebarsten in het hotel van de handbalsters in Japan. In spanning zaten de handbalvrouwen de resultaten van de andere wedstrijden af te wachten. Noorwegen-Duitsland mocht niet eindigen in een gelijkspel. Het werd uiteindelijk 32-29 voor de Noorse vrouwen en toen die uitslag verscheen op de live-ticker schreeuwden de handbalsters het uit van euforie. -
amateurvoetbal Trainerscarrousel: ‘Voldoende perspectief om door te gaan’ of ‘Toe aan iets nieuws’?
De trainerscarrousel in het amateurvoetbal begint langzaamaan te draaien. Het Eindhovens Dagblad zet de mutaties op een rij. Tips? Mail sportredactie@ed.nl. -
Stemmen Kies jouw PSV’er van het decennium en maak kans op een PSV-kersttrui
Luuk de Jong, Andrés Guardado of toch een van de Oranje-helden Memphis Depay en Georginio Wijnaldum? Het Eindhovens Dagblad is op zoek naar de beste PSV’er van de afgelopen tien jaar en heeft daarbij jouw hulp nodig. Breng je stem uit en maak kans op een PSV-kersttrui van energiedirect.nl!