Herlings ontsnapt aan drama in Oss en voert huzarenstukje op
Jeffrey Herlings voegde in de openingsmanche van de MXGP in Oss een van de meest indrukwekkende zeges toe aan zijn lange erelijst. Er zal nog lang nagepraat worden over de rampspoed waaraan het KTM-kopstuk uit Oploo ontsnapte op De Witte Ruijsheuvel.
Direct na de start werd Herlings van achteren aangetikt door Ivo Monticelli. De Italiaan maakte een enorme duikvlucht vanaf een springbult en dreigde bovenop de nietsvermoedende Herlings te landen. De gevolgen zouden niet te overzien zijn geweest. Nu bleef het beperkt tot een soort schouderduw. De KTM-kopman bleef wonder boven wonder op de been en vervolgde de race alsnog er niets gebeurd was. Helemaal ongeschonden bleef Herlings niet; hij start niet aan de tweede manch.
Strijdplan
De schrik zat er waarschijnlijk toch in, want Herlings, als derde vertrokken, leverde een plekje in. Vanaf de tweede rij bedacht hij een strijdplan om zich toch nog te mengen in de strijd om de podiumplaatsen met Glenn Coldenhoff, Romain Febvre en WK-leider Tim Gajser. Coldenhoff, tweede in de tijdtraining achter Herlings, pakte kopstart en de geboren Ossenaar leek voor 6000 toeschouwers in zijn thuis-grand prix lange tijd uit de klauwen van de concurrentie te blijven.
Febvre verloor kostbare tijd door een val. Maar het gevaar kwam voor Coldenhoff van verderop. In de tweede helft van de wedstrijd begon Herlings aan een imponerende opmars. Gajser en Febvre werden als pupillen voorbij gereden. Met nog één minuut op de klokken plus twee ronden pakte Herlings ook Coldenhoff bij de lurven.
Geen vreugdegebaar
Herlings had te veel last van zijn getorpedeerde linkerschouder om een vreugdegebaar te kunnen maken bij het passeren van de finish. De medische begeleiding van het KTM-fabrieksteam zal er nog werk aan hebben om het paradepaardje raceklaar te krijgen voor de tweede manche later op de middag. De concurrentie, met Coldenhoff, voorop, zal de GP-zege zeker niet cadeau doen.
Calvin Vlaanderen werd op de tiende plaats de derde Nederlander in de top 10. Brian Bogers werd als twaalfde afgevlagd.
Van de Moosdijk nadert WK leider
In de MX2-klasse verspeelde Roan van de Moosdijk al bij de start zijn goede uitgangspositie van de kwalificatie. Pas als tiende kwam hij uit het gedrang tevoorschijn. Het motorcrosstalent uit Eindhoven zou zich nog wel naar voren weten te knokken, maar verder dan de tweede plaats achter de ongenaakbare Belg Jago Geerts kwam hij niet. Van de Moosdijk werd nog in een binnenbocht gepasseerd door de Australiër Jed Beaton. Maar aan de finish bleek de derde plaats voldoende voor Van de Moosdijk om flink op te schuiven in de tussenstand van het WK. Hij is de nieuwe leider Maxime Renaux genaderd tot op vier punten.
Kay de Wolf, die 's morgens in de tijdtraining zijn eerste poleposition gepakt had in een GP MX2, kwam in de eerste manche ten val. De belofte uit Eersel zat niet bij de pakken neer en baande zich nog een weg naar voren. Hij finishte als vijfde.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jutta Leerdam vertelt over duistere kanten schaatscarrière: ‘Ik word misselijk als ik dit terugzie’
-
Dit betaal je aan tol voor een autovakantie naar Kroatië
Als je op vakantie gaat naar het zuiden, moet je rekening houden met tolwegen en -tunnels. De prijzen zijn de laatste jaren gestegen, maar hoe duur is het eigenlijk om bijvoorbeeld naar Kroatië te rijden? -
PREMIUM
Kevin was in 2007 als PSV-fan bij bizarre ontknoping en nu als Antwerp-fan bij die in België. ‘Als ze maar niet tegen elkaar moeten in de Champions League’
Kevin Sluyter dacht dat het niet spannender kon dan die zondagmiddag in 2007, toen zijn club PSV de Nederlandse titel voor de neus van AZ en Ajax weg griste. Maar dat kon dus wel, bleek zondag in België. En weer was het de club van Sluyter die het flikte, FC Antwerp dit keer.Gemert -
Tijdschema Formule 1 | Zo laat komen Max Verstappen en Nyck de Vries zondag in actie bij de GP van Spanje
Het lijkt alweer een eeuwigheid geleden, maar op het Circuit de Catalunya in Barcelona kraaide Max Verstappen voor het eerst victorie. Als jongste Formule 1-coureur ooit won de 18-jarige Limburger in 2016 in Spanje voor het eerst een grand prix. Zeven jaar na zijn eerste GP-overwinning ooit gaat Max Verstappen dit weekeinde in Barcelona op jacht naar zijn 40ste GP-zege. -
Nu Arne Slot bij Feyenoord blijft, gaat Tottenham Hotspur voor trainer van Celtic
-
PREMIUM
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
-
-
-
PREMIUM
Dit is het nacompetitieschema voor de Zuidoost-Brabantse ploegen
Voor 26 Zuidoost-Brabantse deelnemers aan de nacompetitie zit het amateurvoetbalseizoen er nog niet op. Van die 26 ploegen strijden er 16 voor promotie en 10 voor lijfsbehoud.Helmond, Eindhoven -
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
Een patiënt komt in paniek de spreekkamer van huisarts Rutger Verhoeff binnen. Het condoom is kwijt en zou nog in haar vagina moeten zitten. Hij schrijft erover in de rubriek Huisarts Vertelt.