‘Nieuwe Nadal’ Carlos Alcaraz geeft nooit op en overleeft zenuwslopende vijfsetter
Met videoCarlos Alcaraz werd de afgelopen weken steeds vaker bestempeld als ‘de nieuwe Rafael Nadal’ en die vergelijkingen zullen na vanavond alleen nog maar toenemen. Het 19-jarige toptalent uit Murcia won in de tweede ronde van Roland Garros in een zinderende vijfsetter van zijn ervaren landgenoot Albert Ramos Viñolas: 6-1, 6-7, 5-7, 7-6, 6-4.
De partij op het volgepakte Court Simonne Mathieu, de derde baan op Roland Garros, duurde 4 uur en 34 minuten. Alcaraz, die op Roland Garros als nummer zes is geplaatst, speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Sebastian Korda of de Fransman Richard Gasquet.
Vorig jaar deed Alcaraz al voor het eerst mee op een grand slam. Op de US Open in New York kwam hij toen tot de kwartfinales, waarin Félix Auger-Aliassime te sterk bleek. De afgelopen weken won Alcaraz de prestigieuze toernooien op het gravel van Barcelona (in finale tegen Stefanos Tsitsipas) en Madrid, waar hij in de week van zijn 19de verjaardag achtereenvolgens Rafael Nadal, Novak Djokovic en Alexander Zverev versloeg. Door die toernooizeges in eigen land werd hij steeds populairder en kreeg hij ook steeds vaker het stempel van opvolger van Nadal op zich geplakt.
De 34-jarige Albert Ramos Viñolas, nummer 31 van de wereldranglijst, leek de partij al in de vierde set naar zich toe te gaan trekken. Het kwam echter opnieuw aan op een tiebreak, net als in de tweede set. Die ging toen naar de ervaren Spanjaard met 9-7, maar nu was Alcaraz met 7-2 duidelijk te sterk op het moment dat hij uit het toernooi kon vliegen.
In de vijfde set kwam Viñolas met 3-0 voor, maar Alcaraz bleef vechten en knokte zich keer op keer terug in de partij. Alcaraz won uiteindelijk met 6-4 en de vergelijkingen met Nadal zal de komende dagen alleen nog maar toenemen. ,,Hoe ik me voel? Nou, heel moe", zei Alcaraz kort na zijn partij, tot hilareit van het publiek in Parijs dat hem direct heeft omarmd. ,,Het voelt alsof ik voor eigen publiek speel. Ik heb van iedere seconde genoten en de fans volgens mij ook. Ik heb het mezelf heel lastig gemaakt, maar ik geef nooit op en ben blij dat ik doorga naar de volgende ronde.”
Nadal kampt de laatste jaren steeds vaker met fysieke problemen, maar de 35-jarige grootheid uit Mallorca is toch aanwezig in Parijs. Daar strijdt hij voor zijn veertiende eindzege op het gravel van Roland Garros en zijn 22ste Grand Slam in totaal. Nadal speelt vanavond tegen de Fransman Corentin Moutet. Wanneer hij wint, neemt Nadal het in de derde ronde op tegen Botic van de Zandschulp.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Andy Murray hoopt terug te keren op Wimbledon: ‘Onmogelijk plannen maken met metalen heup’
Andy Murray hoopt volgend jaar weer mee te doen aan Wimbledon, al is het volgens de 35-jarige Schot voor hem onmogelijk om ver vooruit te kijken vanwege zijn fysieke gesteldheid. -
Amerikaanse investeerder neemt kwart aandelen MVV over
MVV komt voor een deel in Amerikaanse handen. Investeringsmaatschappij World Soccer Holdings (WSH) neemt 24 van de 100 aandelen van de Maastrichtse voetbalclub over. De overige aandelen blijven in handen van Stichting MVV. De aandelentransactie gaat om een bedrag van 735.000 euro. -
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen? -
Franse tennisster onthult: ‘Op Roland Garros was iedereen besmet, maar niemand zei er iets van’
Onlangs moesten Marin Cilic en Matteo Berrettini afzeggen voor Wimbledon wegens een coronabesmetting. Het virus laait de laatste weken weer flink op, maar ook op Roland Garros begin deze maand waren er veel besmettingen, zo beweert de Franse tennisster Alizé Cornet. -
Britse voetbalfans krijgen ook stadionverbod bij online wangedrag
Britse voetbalfans kunnen voortaan ook een stadionverbod krijgen als ze zich online misdragen. De laatste jaren komt het steeds vaker voor dat profvoetballers via sociale media haatberichten of zelfs discriminerende en racistische opmerkingen krijgen. Justitie belooft dit strenger te gaan aanpakken in Engeland en Wales.
-
Griekspoor hard voor zichzelf na uitschakeling door ‘buitenaardse jongen’: ‘Ik serveerde als een krant’
Tallon Griekspoor vindt dat hij tegen Carlos Alcaraz “ver ondermaats” heeft gespeeld. De nummer 53 van de wereld verloor in de tweede ronde van Wimbledon in drie sets van de Spaanse tiener, de smaakmaker van dit tennisseizoen. -
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd. -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder.