Nieuwe voorzitter korfbalverbond, Irene van Rijsewijk
uit Eindhoven, ziet olympische kansen
Irene van Rijsewijk uit Eindhoven vertoeft sinds haar jongste jeugd in de korfbalsport. Vorige week werd ze verkozen tot nieuwe voorzitter van het korfbalverbond: KNKV.
Na haar benoeming werd Irene van Rijsewijk (57) bedolven onder de reacties. De felicitatie van korfbalgoeroe Ben Crum sprong er wat haar betreft bovenuit. ,,Ben Crum... Hij was vroeger mijn idool. Als kind wilde ik niks liever dan in het Nederlands team komen en trainen onder bondscoach Ben Crum.”
Zover kwam het niet. Van Rijsewijk was een zeer verdienstelijk korfbalster - onder meer bij EKV Eindhoven, Archipel in Amsterdam en ALO in Den Haag - en reikte tot de Zuid-Nederlandse selectie, maar Oranje was te hoog gegrepen.
De nieuwe voorzitter van het Koninklijk Nederlands Korfbalverbond (KNKV) kent de korfbalwereld als speelster én trainster heel goed, maar ze vervulde nooit een bestuursfunctie. ,,Ik vind het heel leuk om de sport die mij zoveel heeft gebracht nu iets terug te kunnen geven.”
Misvatting
Van Rijsewijk ziet veel kansen in het verder professionaliseren van de korfbalsport. ,,Het is een grote misvatting dat korfbal alleen in Nederland en België wordt gespeeld. Er zijn wereldwijd 69 landen aangesloten bij de Internationale Korfbal Federatie (IKF). In China en Taiwan, de nummers vier en drie van de wereld, is de sport echt in opkomst. Verder completeren Duitsland, Portugal en Tsjechië de mondiale top zeven. Er ligt een mooie uitdaging om spelvormen verder te ontwikkelen - zoals met de introductie van 4 tegen 4 korfbal aanvullend op 8 tegen 8 - om korfbal internationaal aantrekkelijker te maken.”
De eerste vrouwelijke voorzitter in de 118-jarige geschiedenis van het KNKV is er veel aan gelegen om korfbal naar olympisch niveau te brengen. ,,Korfbal is natuurlijk bij uitstek dé sport waarbij mannen en vrouwen gelijkwaardig zijn. Voor het Internationaal Olympisch Comité is gender equality één van de pijlers voor de Olympische Spelen. Korfbal is in de basis gemengd dus ik zie echt kansen om samen met de IKF korfbal op de olympische agenda te zetten, mogelijk met een variatie aan korfbalvormen.”
Wandelkorfbal
Een andere belangrijke doelstelling die Van Rijsewijk voor ogen heeft is ‘zoveel mogelijk mensen laten genieten van korfbal’. ,,Veel mensen hebben na deze coronatijd behoefte om weer gezellig samen te komen op de club”, verwacht Van Rijsewijk. ,,Dat hoeft echt niet alleen in het weekend te zijn. Er is op veel plaatsen een midweekcompetitie, er wordt wandelkorfbal gespeeld door ouderen en thuiswerkers kunnen straks wellicht weer op de club terecht voor bootcamps. Er liggen veel kansen voor groei en verbinding. We hebben nog een wereld te winnen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PSV-perschef Thijs Slegers deelt enorm verdrietig nieuws: ‘Medici kunnen niets meer voor me doen’
PSV-perschef Thijs Slegers deelde donderdag via sociale media een intens verdrietig bericht. De 46-jarige oud-journalist en huidige PSV-manager laat weten dat medici niets meer voor hem kunnen doen, nadat hij vorig jaar een stamceltransplantatie onderging. Die was nodig omdat hij te maken had gekregen met leukemie. -
FIFA opnieuw onder vuur na controversiële keuze: Saoedi-Arabië sponsort WK vrouwenvoetbal
De voetbalbonden van Australië en Nieuw-Zeeland, organisatoren van het WK vrouwenvoetbal 2023, hebben de FIFA om opheldering gevraagd over de controversiële beslissing om met Visit Saudi in zee te gaan als sponsor van het toernooi. Beide landen zijn niet gehoord in deze beslissing en willen tekst en uitleg. -
PREMIUM
Hoe Joep Wennemars (20) in korte tijd uit de schaduw trad van vader Erben: ‘Je moet hard voor jezelf zijn’
In zijn eerste seizoen als senior plaatste schaatser Joep Wennemars zich meteen voor de wereldbeker en haalde hij het podium. Dit weekeinde gaat de 20-jarige Dalfsenaar voor een ticket voor de WK afstanden. Hoe de zoon van Erben in nog geen jaar tijd uit de schaduw trad van zijn vader. ,,Je moet er altijd in blijven geloven.” -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Peesjevee-podcast: Alles over de transferkoorts en hoogspanning bij PSV
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
-
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Topdrukte verwacht in Hoogerheide: teller kaartverkoop WK veldrijden gaat richting de 40.000
Komend weekend vindt het WK veldrijden voor de derde keer in vijftien jaar plaats in Hoogerheide. Het publiek weet het West-Brabantse wielerdorp maar al te goed te vinden. De teller van de kaartverkoop gaat richting de 40.000.