Rafael Nadal wil zich tegen Van de Zandschulp opnieuw verbeteren: ‘Voorbereiding niet perfect’
Rafael Nadal wil zich vrijdag tegen Botic van de Zandschulp weer iets verbeteren ten opzichte van zijn twee eerste wedstrijden op Roland Garros. De 21-voudig grandslamkampioen hoopt over anderhalve week voor de veertiende keer de Coupe des Mousquetaires, de trofee die de winnaar in Parijs ontvangt, omhoog te houden.
,,De voorbereiding was niet perfect, dus ik ben niet geweldig aan het toernooi begonnen. Maar het ging redelijk en ik ben positief over de dingen die ik heb laten zien”, zei Nadal woensdagavond na zijn zege op de Fransman Corentin Moutet (6-3 6-1 6-4).
,,Natuurlijk is er ruimte voor verbetering en ik moet mezelf ook verbeteren als ik verder in het toernooi wil komen. Maar zoals ik al heb gezegd: vrijdag is weer een nieuwe dag om oplossingen te zoeken en het best mogelijke gevoel te pakken te krijgen. Het is een kwestie van elke dag investeren.”
Vrijdag neemt Nadal (35) het in de derde ronde op tegen Van de Zandschulp, de nummer 29 van de wereld die nog nooit op de grote banen speelde op Roland Garros. De 26-jarige Nederlander staat pas voor de tweede keer in het hoofdtoernooi in Parijs en heeft voor het eerst een geplaatste status op een grand slam.
Fysieke gesteldheid
In aanloop naar zijn favoriete grandslamtoernooi veroverde Nadal geen titel op gravel en er bestonden twijfels over zijn fysieke gesteldheid. In aanloop met het duel met Van de Zandschulp wilde hij het vooral over tennis hebben.
,,Ik heb altijd alle vragen met veel respect beantwoord, maar zoals je je kunt voorstellen wil ik het nu over tennis hebben. Laten we na afloop kijken hoe het met mijn lichaam gaat”, aldus de nummer 5 van de wereld. ,,Ik kan hier niet ver komen als ik elke dag bezorgd ben over mijn fysieke problemen. Als er iets gebeurt, dan moet ik dat accepteren. Maar op dit moment ben ik gefocust op het tennis.”
Nadal kan titelhouder Novak Djokovic dit jaar al in de kwartfinales treffen en mogelijk is Carlos Alcaraz de tegenstander bij de laatste vier.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Max Verstappen kijkt na vlekkeloze kwalificatie met vertrouwen vooruit: ‘Op pure snelheid komt het goed’
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Tijdschema Formule 1 | Zo laat komen Max Verstappen en Nyck de Vries zondag in actie bij de GP van Spanje
Het lijkt alweer een eeuwigheid geleden, maar op het Circuit de Catalunya in Barcelona kraaide Max Verstappen voor het eerst victorie. Als jongste Formule 1-coureur ooit won de 18-jarige Limburger in 2016 in Spanje voor het eerst een grand prix. Zeven jaar na zijn eerste GP-overwinning ooit gaat Max Verstappen dit weekeinde in Barcelona op jacht naar zijn 40ste GP-zege.
-
PREMIUMMet samenvatting
GP van Spanje belooft pas áchter Max Verstappen spannend te worden: Spaanse strijd voor het podium?
-
-
-
FC Eindhoven shopt opnieuw bij Sparta: jeugdinternational die als 17-jarige al debuteerde
Ooit debuteerde Farouq Limouri als 17-jarige tégen FC Eindhoven, dat hem zaterdagochtend presenteert als nieuwste versterking voor volgend seizoen. De centrumverdediger, nu 20 jaar, komt over van Sparta Rotterdam en heeft een contract getekend voor twee seizoenen. -
Taylor Fritz uitgeschakeld op Roland Garros, Casper Ruud wél naar vierde ronde
Taylor Fritz heeft na drie ronden afscheid moeten nemen van Roland Garros. De als negende geplaatste Amerikaan verloor ondanks een sterke start in vier sets van Francisco Cerúndolo uit Argentinië: 3-6, 6-4, 6-3 ,7-5.