Toen de beste speler van het WK de schlemiel van de finale werd
Elke dag belichten we een historisch sportmoment van dezelfde datum. Vandaag 30 juni 2002: de blunder van Oliver Kahn in de WK-finale en zijn uitverkiezing tot beste man van het toernooi.
Er is een hardnekkig voetbalfabeltje dat Dieter Eilts op het EK 1996 werd verkozen tot speler van het toernooi. Een verhaal dat richting het einde van een EK of WK telkens weer opduikt. Het is op zich ook een prima anekdote dat een oerdegelijke middenvelder van Werder Bremen het in zo’n prestigieuze verkiezing won van vedettes als Suker, Zidane en Gascoigne. Maar niet dus. De prijs was voor zijn landgenoot Matthias Sammer, ook niet bepaald een Lionel Messi, maar toch al beter dan Eilts.
Zes jaar later werd er eveneens een Duitser verkozen tot speler van het toernooi: Oliver Kahn. De blonde keeper speelde een fantastisch WK 2002 en kreeg de individuele prijs voorafgaand aan de finale tegen Brazilië toebedeeld. Dat is vragen om moeilijkheden zou je denken, en dat bleek ook zo te zijn. In de finale ging Kahn namelijk lelijk in de fout. Hij grabbelde een houdbaar schot van Rivaldo panklaar voor de voeten van Ronaldo en werd zo de hoofdschuldige van de Duitse nederlaag.
Nou heeft de FIFA sowieso geen al te gelukkige hand bij de verkiezing voor beste speler van het WK, iets wat om logistieke redenen voor aanvang van de finale dient te gebeuren. Vier jaar later ging namelijk het opnieuw mis. Toen viel de eer ten beurt aan Zinédine Zidane, die zich vervolgens misdroeg door in de finale een kopstoot te geven aan Marco Materazzi.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tsitsipas heeft vier uur nodig om taaie Tsjech Kolar van zich af te schudden
Stefanos Tsitsipas heeft zich in vier sets geplaatst voor de derde ronde van Roland Garros. De Griekse finalist van vorig jaar had het moeilijk tegen de Tsjech Zdenek Kolar, maar wist uitschakeling te voorkomen: 6-3, 7-6 (8), 6-7 (3), 7-6 (7). -
PREMIUMINTERVIEW
Voormalig PSV'er Jordy de Wijs heeft in de zomer weer wat te kiezen en is in Düsseldorf een gewild man
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
wielerkoers
Valpartijen kleuren Kersenronde: ‘De medische diensten waren tijdelijk overbelast’
Veiligheid in een wielerkoers is een veelbesproken onderwerp. In de Kersenronde Mierlo bleek dit opnieuw. Zowel tijdens, als na de finish van de vrouwenkoers moest de ronde-dokter in actie komen.
-
PREMIUM
Een laatste saluut van een Lieropse strijder: ‘Na vijftien jaar is het tijd voor wat anders’
Het zal voor de supporters van vierdeklasser Lierop volgend seizoen wel even wennen zijn. Na vijftien jaar trouwe dienst stopt Chris Filippini bij het vaandelteam. Zondag neemt hij in de derby tegen ONDO afscheid van ‘zijn’ supporters. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
Jerdy Schouten nieuwkomer bij Oranje, Vincent Janssen meldt zich na bruiloft: ‘Interessante spelers om te volgen’