US Open komt door corona getroffen tennissers tegemoet met prijzengeld
De winnaars van het enkelspel bij de US Open zullen het komende maand in New York met een half miljoen dollar minder moeten doen. De organisatie van het laatste grandslamtoernooi in het tennisseizoen maakte bekend dat de kampioen bij de mannen en vrouwen kan rekenen op een winstpremie van 2,5 miljoen dollar (circa 2,1 miljoen euro).
Vorig jaar leverde de titel op Flushing Meadows nog 3 miljoen dollar op. De verliezende finalisten gaan met een bedrag van 1,25 miljoen dollar naar huis.
De totale prijzenpot in New York bedraagt dit jaar 57,5 miljoen dollar. Deelname aan de eerste ronde van het hoofdtoernooi levert meteen al 75.000 dollar op. Plaatsing voor de tweede ronde is goed voor 115.000 dollar.
Voor de deelnemers aan het kwalificatietoernooi is 6 miljoen dollar beschikbaar. Dat is een stijging van 66 procent ten opzichte van de editie in 2019. Vorig jaar ging het kwalificatietoernooi vanwege de coronacrisis niet door. Met de sterke verhoging van het prijzengeld voor de meer modale spelers wil de Amerikaanse organisatie de tennissers die wat lager op de wereldranglijst staan enigszins tegemoet komen. Zij zijn door de pandemie relatief veel inkomsten misgelopen.
Het kwalificatietoernooi in New York begint morgen en de wedstrijden in het hoofdschema starten volgende week maandag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Femke Bol verpulvert op 400 meter FBK Games-record: ‘Dit voelde iets te lekker aan’
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Tijdschema Formule 1 | Zo laat komen Max Verstappen en Nyck de Vries zondag in actie bij de GP van Spanje
Het lijkt alweer een eeuwigheid geleden, maar op het Circuit de Catalunya in Barcelona kraaide Max Verstappen voor het eerst victorie. Als jongste Formule 1-coureur ooit won de 18-jarige Limburger in 2016 in Spanje voor het eerst een grand prix. Zeven jaar na zijn eerste GP-overwinning ooit gaat Max Verstappen dit weekeinde in Barcelona op jacht naar zijn 40ste GP-zege. -
PREMIUM
Dit is het nacompetitieschema voor de Zuidoost-Brabantse ploegen
Helmond, Eindhoven
-
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
-
-
PREMIUM
Erik ten Hag wacht cruciale en onzekere zomer bij United: ‘Ik heb mijn ideeën en zal die ook kenbaar maken’
Na de verloren FA Cup-finale tegen Manchester City (2-1) wacht United-manager Erik ten Hag een belangrijke, maar onzekere transferzomer. De lat moet flink omhoog om écht aan te haken bij de top, maar de wereldberoemde club zit voorlopig in een vacuüm. Wout Weghorst verbeeldt die realiteit als geen ander. -
Van Gerwen wint US Darts Masters in New York
Michael van Gerwen heeft een week na zijn recordzege in de Premier League ook de US Darts Masters op zijn naam geschreven. De Nederlander maakte op Madison Square Garden in New York korte metten met de Canadees Jeff Smith in de finale: 8-0.