Nieuwe exploitanten voor sportcafé De Haspel wachten op ja van Goirle: ‘We zien onszelf als wijkcentrum’
GOIRLE - Geert van der Made hoopt in maart zijn café in sporthal De Haspel over te kunnen dragen. Hij heeft een overeenkomst met twee stellen. Wie dat zijn, houdt hij nog voor zich.
,,De gemeente Goirle moet nog akkoord gaan met de nieuwe huurders. Tot 1 maart houd ik het daarom in overleg met de gemeente hier nog open.”
Per abuis hebben de nieuwe ondernemers hun plannen al wel kenbaar gemaakt via de sociale media. Zo gaat The Wiz, zoals Van der Made zijn zaak in het Grobbendonckpark noemde, weer gewoon De Haspel heten.
Het is mij, net als de ondernemers voor mij, niet gelukt om mensen uit de buurt binnen te krijgen
Het moet meer dan een sportcafé worden. ‘We zien onszelf graag als wijkcentrum met een verbindende functie voor iedereen die woont, werkt of recreëert in de directe omgeving. We bieden een warm en gezellig thuis voor allerlei verenigingen.’ Feesten en partijen kunnen geboekt worden. Er komen volgens plan ook live optredens in Sportcafé De Haspel.
Van der Made gunt zijn opvolgers het beste, maar hij toont zich sceptisch over de ambitie van een 'wijkcentrum’: ,,Het is mij, net als de ondernemers voor mij, niet gelukt om mensen uit de buurt binnen te krijgen.”
Frankenhal en Kostelijk
De Haspel is een gemeentelijke sporthal, anders dan de Frankenhal in de wijk De Hellen. Als eigenaar heeft woningcorporatie Leystromen daar in de coronatijd Optisport als exploitant aangetrokken. Die laat dit jaar het kindercarnaval, met luchtkussens en al, in de Frankenhal terugkeren.
Nieuwe horeca vestigt zich aan de Kerkstraat. Willem van Riel heeft dinsdag na een lange verbouwing de deuren van eetcafé en cafetaria Kostelijk Eten & Drinken geopend. Voorheen zat eetcafé Het Eiland in het pand.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Update + Video
Overleden man gevonden in vijver in Goirle, politie gaat niet uit van misdrijf
GOIRLE - In het Molenpark in Goirle is zaterdagochtend een overleden man aangetroffen in een vijver. Dat meldt de politie. Die gaat er niet van uit dat de man door een misdrijf om het leven is gekomen. -
PREMIUM
Brabantse natuur roept nog altijd om hulp, vooral zorgen om heide en eikenbossen
DEN BOSCH - Stikstof onverminderd hard terugdringen en verdroging blijven tegengaan. Dat is het devies voor de Brabantse natuur voor de komende jaren. En o ja, verlies vooral ook de kwaliteit van het grondwater niet uit het oog. -
PREMIUMDerde divisie
Dapper Dongen zorgt voor daverende stunt tegen koploper ADO’20: ‘Dit is wel een keer genieten’
Dongen heeft door een 3-2 zege op koploper ADO’20 voor een daverende stunt in de derde divisie gezorgd. In de slotminuten kreeg het nog de 2-2 tegen, maar daarna werd er via Shenty Saez alsnog gescoord. Pas de tweede zege van van het seizoen, maar wel eentje die heel zoet zal smaken. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Arrestatieteam opgeroepen voor verwarde man in Tilburg: ‘Uiteindelijk bleek het mee te vallen’
TILBURG - De politie is donderdagavond groots uitgerukt naar de wijk Koolhoven (Reeshof) in Tilburg. Dat gebeurde na een melding over een verwarde man.
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
-
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
INGEZONDEN OPINIE
Mening | Stop strooien met miljarden bij het uitkopen van boeren; geef stoppers zicht op zinvol bestaan en goed perspectief
MIDDELBEERS - Boeren bij natuurgebieden met een grote zak geld overhalen tot stoppen zorgt voor hebzucht en manipulatie in de markt en vermindert de onrust niet.