Tilburgse horeca kwam net een beetje op adem: ‘Onzekerheid is nu weer helemaal terug’
Ma 28 sept: De meeste horecabazen wisten wel dat ze nog lang niet van corona af waren. Toch is het aanscherpen van de regels - om 22 uur dicht, slechts dertig man binnen - een hard gelag. Al is er ook begrip.
Als buurtcafé gaan we open om 19 uur en dan moeten we om 21 uur geen mensen meer binnen laten?
,,Klote, genuanceerder dan dat kan het even niet”, zegt Tim Wijdemans van de Tilburgse Bonheur Horeca Groep. ,,Na een paar positieve maanden staan we nu weer met beide voeten op de grond. Door deze maatregelen komt dat gevoel van onzekerheid waarmee we lang rondliepen weer helemaal terug.”
De dag dat het droeve nieuws naarbuiten komt dat het Tilburgse restaurant Lucebert sluit omdat de omzet door corona zwaar is ingezakt, stevent de horeca af op een nieuwe, onzekere tijd. Horecazaken in het hele land moeten om 22 uur dicht, er mogen niet meer dan dertig mensen binnen zitten. Over drie weken wordt het effect geëvalueerd.
Rob Verbunt van café De Troubadour vat het samen met de woorden ‘niet tof’ en ‘ellende’. ,,Als buurtcafé gaan we open om 19 uur en dan mogen we om 21 uur geen mensen meer binnen laten? Vroeger open gaan kan wel, maar dat werkt tegenwoordig niet. Mensen gaan eerst thuis eten.” Toch is ‘ie al in beraad over aanpassingen, bijvoorbeeld om ook eten aan te bieden. ,,Maar het is nog te vroeg om daar nu iets over te zeggen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Ook overleden Paulien van Deutekom komt terug in standbeeld voor Ireen Wüst in Goirle
GOIRLE - De typerende houding van Ireen Wüst, maar ook een vrouw die met beide voeten op de grond is blijven staan en een verwijzing naar de overleden Paulien van Deutekom. Het drie meter hoge standbeeld tere ere van Ireen Wüst bevat veel details. -
Jeugd van Haaren heeft van Rebirth een lesje in mixen en draaien gekregen
HAAREN - Bob van der Palen alias DJ B-Front heeft deze week de jeugd van Haaren een lesje mixen en draaien gegeven. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Politie valt woning in Dongen binnen: 57 kilo hennep en 13 kilo hasj gevonden
DONGEN - In een appartement aan de Bolkensteeg in Dongen is woensdagmiddag een flinke hoeveelheid hennep en hasj gevonden. Er zijn drie verdachten aangehouden. Dat meldt de politie.
-
PREMIUM
Man stapt in auto en richt vuurwapen op vrouwen
TILBURG - Als twee jonge vrouwen in Tilburg in hun auto stappen, zit er ineens een volstrekt onbekende man op de achterbank. Hij bedreigt hen met een pistool en wil geld. Er is geen DNA van de dader. De verdachte wordt niet herkend. En hijzelf herinnert zich niets. -
MET VIDEO
Medewerker Agristo in Tilburg bekneld met been onder heftruck
TILBURG - Een heftruckchauffeur is zondagavond gewond geraakt bij een bedrijfsongeval bij voedselfabrikant Agristo aan het Heieinde in Tilburg. De medewerker kwam met een been bekneld te zitten, omdat een heftruck omviel om nog onbekende redenen. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?