Toch bijeenkomsten: politie stopt feestjes in Loon op Zand, Dongen en Waalwijk
UpdateDONGEN/WAALWIJK/LOON OP ZAND - De Brabantse feestliefhebber is hardleers. In Dongen, Waalwijk en Loon op Zand heeft de politie zaterdagavond feesten beëindigd. Er werd gecontroleerd op grond van de noodverordening die is afgegeven ter voorkoming van verdere verspreiding van het coronavirus.
Dat meldt de politie zondagochtend. In Dongen ging het om twee feesten aan de Pruimengaarde en aan de Bradleystraat. ,,Het bleek dat er meerdere personen feest aan het vieren waren in de woningen. De feestvierders werden gewaarschuwd en besloten het feest te beëindigen.” Het is nog niet bekend hoeveel gasten er op de feestjes aanwezig waren.
Loon op Zand en Waalwijk
Aan de Lyra in Loon op Zand kwamen vijf buurtbewoners bij elkaar. Zij stonden rondom een vuurkorf op een grasveld en waren samen alcohol aan het drinken. Na een waarschuwing gingen ook zij naar huis. Ook in Waalwijk werd een feestje stopgezet, meldt de politie aldaar.
Een woordvoerder van de politieregio Oost-Brabant heeft geen informatie dat daar afgelopen avond en nacht ook feesten zijn stopgezet. Een gepland coronafeest in Den Bosch werd van tevoren al verboden. Daarover zegt de politiewoordvoerster: ,,We hebben een gesprek gehad met de organisator en hij kreeg een forse dwangsom in het vooruitzicht gesteld door de gemeente.”
Coronafeest Den Bosch niet doorgegaan
Het feest is volgens haar tot op heden niet doorgegaan. Daarom gaat de politie niet in op verdere achtergronden rondom de oproep. ,,Uiteraard controleren wij als overheid of een dergelijk feest wel of niet doorgaat. Wij zijn daar alert op en treden als één overheid daadkrachtig op. Dit alles in het belang van de volksgezondheid.”
Groepen van drie of meer personen die zich in de publieke ruimte bevinden en minder dan 1,5 meter afstand houden, zijn strafbaar. Voor huishoudens geldt een uitzondering. Georganiseerde bijeenkomsten zijn sowieso strafbaar.
Bezoekers van bijeenkomsten riskeren een boete van 390 euro (voor personen boven de 16 jaar). ,,Om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, is het belangrijk dat iedereen daar zijn of haar verantwoordelijkheid in neemt”, aldus de politie.
Alles over het coronavirus
Lees in ons dossier al het nieuws, achtergronden en reportages over het coronavirus.
In een continu liveblog houden we u op de hoogte over de laatste ontwikkelingen omtrent het coronavirus.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Er liggen al honderden zakken met hulpgoederen in de Tilburgse moskee, en de inzameling moet nog beginnen
TILBURG - De kelder van de Tilburgse moskee langs de Ringbaan West ligt al vrijwel vol met zakken vol kleding, dekens en luiers. En dat terwijl het echte werk nog moet beginnen, want pas dinsdagavond begint de inzameling voor de slachtoffers van de aardbeving echt. ,,Iedereen wil helpen.” -
PREMIUM
Nachtelijke ‘draaideur-regeling’ Oirschotse horeca moet uitgaansoverlast te beperken
OIRSCHOT - Tot twee uur ’s nachts mogen mensen voortaan bij de Oirschotse horeca binnen, om uiterlijk drie uur moeten ze de zaak verlaten hebben. Op die manier willen de uitbaters voor spreiding zorgen en dat zou moeten leiden tot minder overlast. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Van Reusel naar de bergen van het Sauerland: Anne en Niels beginnen camping in Duitsland
REUSEL - In een leeg huis aan de Turnhoutseweg in Reusel bivakkeert het stel Niels van Breda (42) en Anne Sanders (35) nog enkele dagen op campingstoeltjes. Zij bereiden zich voor op een emigratie naar Duitsland om daar een camping te beginnen. -
PREMIUM
Dollemansrit op snorscooter lijkt op taakstraf uit te draaien
TILBURG/BREDA – Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Breda een taakstraf van 180 uur geëist tegen de 33-jarige Kenny de W. uit Tilburg. Na een dollemansrit op zijn scooter, met zijn toenmalige vriendin achterop, reed hij door rood en tegen een bestelbus aan.
-
Gezamenlijk muziekoptreden in Cenakel Tilburg is een familie-aangelegenheid
TILBURG - Alexander Warenberg (1998, cello) en Nikola Meeuwsen (2002, piano) zijn neven van elkaar én vormen samen een zeer succesvol muzikaal duo. Op zondag 12 november spelen ze in de oude kapel van Het Cenakel in Tilburg. -
-
-
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.