Taco van der Hoorn komt net tekort: ‘Misschien krijg ik deze kans nooit meer’
Clarke te sterkTaco van der Hoorn gooide er direct na de finish van de vijfde etappe van de Tour de France een behoorlijk aantal krachttermen uit. De Nederlandse wielrenner leek naar de winst te rijden in de kasseienrit, maar de Australiër Simon Clarke passeerde hem vlak voor de meet.
,,Ik hield me koest toen Neilson Powless als eerste aanging, omdat ik wist dat ik niet de snelste was in de eindsprint. Edvald Boasson Hagen ging vervolgens ook te vroeg en eigenlijk zat ik toen perfect in positie. Dit is ‘m, dacht ik”, zei Van der Hoorn aan de meet tegen de verzamelde media.
Van der Hoorn (Intermarché) maakte deel uit van een groepje vluchters die al vroeg in de etappe op avontuur ging en ondanks de kasseistroken vooruit bleef en in Arenberg Porte du Hainaut om de etappewinst sprintte.
,,Het was waarschijnlijk toch net te ver. Ik had denk ik toch nog iets langer moeten wachten. Maar ik heb er niks aan. Het verschil tussen winst en tweede is zo groot. Het is zo klote, ik was er zo dichtbij. Misschien krijg ik deze kans nooit meer”, aldus Van der Hoorn (28), die al eens een etappe won in de Ronde van Italië.
Van der Hoorn had voor de Tour wat etappes aangestreept waarin hij zichzelf kansen toedichtte, maar de vijfde rit door het noorden van Frankrijk met de gevreesde kasseistroken stond bovenaan. ,,Dit was het grootste plan, dus ik denk dat iedereen zich kan voorstellen dat dit pijn doet. Ik zat perfect en ik gooide mijn fiets ook goed naar voren over de streep, maar Clarke kwam net te hard voorbij. Heel even dacht ik nog dat ik toch had gewonnen, maar niet dus.”
De renner van de Belgische ploeg Intermarché-Wanty-Gobert vond het lastig om te erkennen, maar hij gunde Clarke wel de zege. ,,Ik kan het goed met hem vinden, we hebben vaker samengewerkt in een ontsnapping en hij rijdt er altijd voor.”
Clarke ziet droom uitkomen
Clarke kwam als 16-jarige naar Europa om carrière te maken als wielrenner. ,,Nu, twintig jaar later, komt een droom uit”, zei de Australiër, die op de laatste rustdag in de Tour zijn 36ste verjaardag viert, vlak na zijn ritzege. Afgelopen winter vreesde Clarke nog dat zijn loopbaan voorbij was. ,,Ik had geen ploeg, maar kreeg uiteindelijke een telefoontje van Israel - Premier Tech. Ze wilden me een kans geven.”
Clarke mocht zelfs mee naar de Tour en hield zich de eerste dagen koest, op wat werk voor de ploeg na. ,,Maar vanochtend wist ik: dit is de dag voor een ontsnapping.” Hij sloot aan bij een groepje vroege aanvallers onder wie Taco van der Hoorn, de Nederlander die hij drie uur later versloeg in de sprint. ,,Hij was de laatste die ik voor me zag, op zo’n 350 meter voor de streep. Hoewel de kramp in allebei mijn benen schoot, ben ik vol doorgegaan. En het is gelukt.”
Clarke won eerder twee ritten in de Vuelta en droeg in 2015 een dag de roze leiderstrui in de Giro. ,,Telkens in de eerste week. Ook daarom dacht ik: het moet nu gebeuren. Maar eigenlijk moet ik die sprint nog eens terugzien. Ik kan het amper geloven.”
Bekijk hier de nabeschouwing van In Het Wiel, met Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam:
Bekijk hier al onze video's over wielrennen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Tadej Pogacar profiteert op kasseien van crash Primoz Roglic, Taco van der Hoorn grijpt net naast ritzege
Simon Clarke heeft de vijfde etappe in de Tour de France gewonnen. De Australiër was na een rit over elf kasseienstroken net iets sneller dan medevluchter Taco van der Hoorn. -
Podcast | Tour de France Femmes etappe 6, de Terugblik: ‘Vos heeft zoveel ruimte over op haar harde schijf’
Elke avond tijdens de Tour de France Femmes blikken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam terug op de etappe van de dag. Vandaag wint Vos in het geel haar tweede rit in de Tour, reden genoeg om uitgebreid op terug te blikken. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
Podcast | Tour de France Femmes, de Terugblik: ‘Ellen, schuif je even aan?’
Elke avond tijdens de Tour de France Femmes (TDFF) blikken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam vooruit op de etappe van de dag. -
Eerste geel is voor Wiebes, ook voor haar broer: ‘Na alle ups en downs is dit heel mooi’
Ze was met afstand de grootste favoriet voor de eerste gele trui. En Lorena Wiebes deed het. Winnen op de magische Champs-Élysées. Met haar broer Enrico erbij. ,,Na alle ups en downs is dit heel mooi.’’
-
Uitslagen Tour de France 2022 | Drie van de vier klassementen (en zes etappes) naar Jumbo-Visma
De Tour de France 2022 zit erop. De Deen Jonas Vingegaard bezorgde Jumbo-Visma de eindzege, maar de Nederlandse ploeg pakte naast de gele trui ook de bolletjestrui (met Vingegaard), de groene trui (met Wout van Aert) én zes etappezeges. De witte trui voor beste jongere ging naar Tadej Pogacar, de Sloveense Tourwinnaar van 2020 en 2021. Bekijk hier alle klassementen. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden.