Centrum Valkenswaard vrij van obstakels
VALKENSWAARD - Sinds vrijdagmiddag is het centrum van Valkenswaard even vrij van allerlei verkeer belemmerende maatregelen. De Leenderweg was de laatste hinderpaal. Deze weg ligt er deels nieuw bij. In september gaat de volgende fase in van de renovatie van het centrum.
De laatste drie maanden is er gewerkt aan de grote kruising op de Markt en aan het stukje Leenderweg/Kleine Markt. Op beide gedeelten is vooral de hoofdrijbaan ingrijpend veranderd. Deze is behoorlijk versmald en ingericht voor gezamenlijk gebruik door auto- en fietsverkeer. Met aan beide zijden van Leenderweg/Kleine Markt vernieuwde voetpaden.
Nieuwe uitstraling
Ook de woonstraat aan de zuidkant van het Verzetstrijdersplein heeft een geheel nieuwe uitstraling gekregen. Die op het noordelijke deel van de Kleine Markt langs het Weerderhuys krijgt na de zomervakantie een opknapbeurt. Om het terrasseizoen niet te verstoren én om te zorgen dat de evenementen zoals het bloemencorso gewoon door kunnen gaan. Het hele gebied Kleine Markt wordt ontwikkeld tot een parkachtige omgeving met veel bomen en bestaande historische elementen.
Na 18 september vervolg
De vernieuwingsdrang krijgt na 18 september weer zijn vervolg. De Eindhovenseweg vanaf de Corridor tot ongeveer aan de Beelmanstraat gaat dan op de schop. Dit moet gereed zijn half november. In die periode komt bij de oversteek tussen Corridor Oost en West ook nog een blikvanger, een pergola van hout en metaal. Deze metershoge constructie moet een groen baken in het centrum worden.
Het opknappen van de Leenderweg tot de kruising met de Europalaan gaat in het nieuwe jaar zijn beslag krijgen. Ook daar komt een wegversmalling, een ruimer trottoir en meer aandacht voor groen.
De komende weken wordt nog wel, eveneens in het kader van de vernieuwing van het centrum, gewerkt aan het plaatsen van speelobjecten om te klauteren, te kruipen en te draaien. Het uitgangspunt daarbij is het Valkenswaardse Bloemencorso. De speeltoestellen komen op vier plekken: Corridor Plein West, Corridor Oost en twee aan de oostzijde van de Markt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Toneelstuk op valreep toch niet in park Peter Gillis: officieel vanwege het geluid, maar reputatie ‘speelt ook mee’
HEEL/THORN - Het Limburg Festival dacht een toepasselijke locatie te hebben voor de voorstelling ‘De Recreanten’: vakantiepark Heelderpeel in Heel. Maar theatergroep De Rotterdam Connectie wordt even liever niet geassocieerd met parkeigenaar en tv-bekendheid Peter Gillis. -
Toptoernooi voor amateurs bij Eindhovensche Golf geniet in Europa steeds meer aanzien
VALKENSWAARD - De Eindhovensche Golf houdt van 11 tot en met 13 augustus samen met de Koninklijke Nederlandse Golf Federatie, het Dutch Amateur Championship (DAC). Het evenement in Valkenswaard wordt dit jaar al voor de 22ste keer gehouden en geniet steeds meer faam in de internationale golfwereld. -
Bridge is enorm complex, maar valt te leren: ‘Iedere les meer ervaring en dus ook enthousiasme’
EINDHOVEN/AALST - Sans-Atout, dealer en dummy. Hocus pocustaal voor de gemiddelde kaartspeler, maar onmisbaar in het woordenboek van bridgespelers. Het kaartspel blijft, ondanks zijn complexiteit, ongekend populair. En dan met name onder oudere mensen. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
PREMIUMMade in Zuidoost-Brabant
Van supermarktreep tot ‘driesterrenchocolade’, Lareka in Valkenswaard zorgt dat het strak verpakt wordt
VALKENSWAARD - Sinterklazen van chocolade. Of die kleine chocolaatjes die je bij de koffie krijgt in een restaurant. Van huismerkrepen van Albert Heijn tot ’s werelds meest exclusieve exemplaren, al die chocolade is verpakt door machines van Lareka in Valkenswaard.
-
Alle senioren uit Waalre vanaf september welkom in ‘t Hazzo
AALST/WAALRE - De Aalster Seniorenvereniging (ASV), Seniorenvereniging Waalre en Kring Waalre gaan alle senioren in de gemeente Waalre dagelijks ontmoetingsmomenten bieden in het dorp. Zij zijn vanaf september welkom in het nieuwe horecagedeelte van de verbouwde sporthal ‘t Hazzo in Aalst. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat.