Spanning stijgt rond Eurocircuit in Valkenswaard; Uur U nadert
VALKENSWAARD - Langzaam maar zeker nadert het uur U: het moment dat de toekomst van het Eurocircuit wordt ingekleurd. Op 15 juli hakt de gemeenteraad van Valkenswaard de knoop door: kunnen de motorcrossers en rallyrijders nog vele jaren vooruit of verdwijnt het circuit van de aardbodem en komt er bijvoorbeeld een pretpark of natuurgebied voor terug?
Met elke stap neemt de spanning voor de betrokkenen een beetje toe. Vorige week is een enquête uitgegaan onder drieduizend inwoners van Valkenswaard om zo hun meningen te polsen. Donderdagavond werden de fracties bijgepraat over de stand van zaken rond de vijf scenario’s, waaruit ze in juli een keuze moeten maken. Straks, als de doorslaggevende raadsvergadering nadert, worden de politieke standpunten duidelijk. In deze fase wordt nog vooral informatie ingewonnen.
Langzaam wordt meer duidelijk over hoe de scenario’s eruit zien
Stapsgewijs wordt meer duidelijk over hoe de scenario’s eruit zien. Bij de eerste optie wordt het huidige gebruik van het circuit gelegaliseerd. Zowel de rallyrijders als de motorcrossers mogen dan acht uur per week hun sport beoefenen. Bij het tweede scenario krijgen ze zelfs meer mogelijkheden, de verenigingen worden dan ‘maximaal gefaciliteerd’. Er worden dan afspraken gemaakt over geluidsgrenzen en verduurzaming van de motoren en auto’s.
Bij de andere drie scenario’s ondergaat het terrein een metamorfose. In scenario drie maakt het circuitcomplex plaats voor natuur: een combinatie van bos- en heidelandschap, dat toegankelijk zal zijn voor fietsers, wandelaars en mtb’ers. Er kan wellicht een kleine horecagelegenheid bij komen.
Het vierde toekomstbeeld heet de ‘leisurezone’. Ook in dit scenario verdwijnen alle huidige voorzieningen en wordt het terrein ontwikkeld tot een gebied voor vrijetijdsbesteding en recreatie, inclusief overnachtingsmogelijkheden. Een commerciële marktpartij neemt het gebied dan over en gaat het exploiteren. Daarbij valt te denken aan een pretpark, actieve buitensporten, klimpark of speeltuin.
Op 30 april komt conceptrapport op de gemeentelijke site
Tenslotte is er nog een combinatiescenario; het cross- en autocircuit blijft, alle huidige verenigingen kunnen verder, maar er komt ook ruimte voor extra natuur en recreatie, zoals fiets- en wandelpaden, een klimbos, kleinschalige horeca en mogelijkheden op het gebied kunst en cultuur.
Alle scenario’s worden op negen punten beoordeeld en verpakt in een concept-rapport, dat volgende week vrijdag (30 april) op de site van de gemeente wordt geplaatst. De reacties daarop en de resultaten van de enquête worden meegenomen in de definitieve versie van het rapport, dat vervolgens aan de raad zal worden voorgelegd. De politiek heeft dan in juli het laatste woord in een van de grootste Valkenswaardse hoofdpijndossiers van de voorbije jaren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Op meeste locaties met arbeidsmigranten is nog wel iets mis, maar controleurs vinden het ‘niet echt gevaarlijk’
HELMOND - Op veel adressen waar arbeidsmigranten verblijven is nog flink wat mis. Tijdens een actieweek in Oost-Brabant en Noord-Limburg bleek dat op 70 van de 91 bezochte locaties regels werden overtreden. Op 15 van die plekken waren excessen waar direct werd opgetreden of is verder onderzoek nodig. -
PREMIUM
Arbeidsmigranten illegaal gehuisvest op park Peter Gillis in Baarlo
HELMOND - Opnieuw zijn er arbeidsmigranten illegaal gehuisvest op een park van multimiljonair Peter Gillis. Na Prinsenmeer in Ommel gaat het dit keer om zijn vakantiepark De Berckt in Baarlo. Tevens zijn er vermoedelijk ook (vaste) bewoners op de Berckt terwijl dat volgens de regels niet mag. -
PREMIUM
Aanhang FC Eindhoven maakt zich op voor playoff-kraker; ‘Als je ook magere tijden hebt meegemaakt, geniet je extra van succes’
EINDHOVEN/VALKENSWAARD - FC Eindhoven maakt zich op voor de cruciale playoffwedstrijd tegen ADO, zaterdagmiddag in een uitverkocht Jan Louwers-stadion. In huize Van den Bos stroomt al generaties blauw-wit bloed door de aderen. ,,We zijn er in goede en slechte tijden.” -
PREMIUM
Valkenswaardse B&B-moord was om 'Stephanie tegen iets veel ergers te beschermen’
DEN BOSCH - De Eindhovenaar die begin februari in een Valkenswaardse B&B zijn vriendin doodstak zat volgens zijn advocaat in een psychose. Schrijnend genoeg wilde hij haar 'van iets heel ergs redden en daarom was het beter dat ze doodging’, aldus Lily van Poucke. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.
-
ZW14 wil weten wanneer zebrapad bij 't Houten Kietje in Waalre-dorp wordt geplaatst
WAALRE - De plaatsing van een zebrapad aan de Bergstraat bij 't Houten Kietje in Waalre-Dorp is relatief simpel en effectief, zei oud-wethouder Jan van Burgsteden in maart nog in een toezegging aan de gemeenteraad. Toch is het zebrapad nog niet aangelegd. Zelfstandig Waalre ‘14 (ZW14) wil weten waarom. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.