Valkenswaard heeft nu ook officieel een ‘Philips-de Jonghpark’
VALKENSWAARD - Het wandelgebied tussen scholengemeenschap Were Di en de Eindhovensche Golf draagt voortaan officieel de naam ‘Philips-de Jonghpark’. Andere nieuwe straatnamen die onlangs door het gemeentebestuur van Valkenswaard als zodanig zijn aangewezen, zijn ‘Weigelia’ westelijk van het zwembad De Wedert en ‘Pastoor Dobbelsteenstraat’ in Borkel en Schaft.
Bijzonder is dat het wandelgebied oostelijk van de Eindhovenseweg nabij het Petersven en Rietven al decennialang op de gemeentelijke plattegrond aangeduid staat met de naam Philips-de Jonghpark Wandelpark. En ook als zodanig staat vermeld op de ‘lijst van bijzonderheden’. In de volksmond wordt het ‘Het Wandelpark’ genoemd.
Na bijna aan eeuw is het ‘Philips-de Jonghpark’ werkelijkheid. De naam is nu officieel vastgelegd
Het gebiedje is begin vorige eeuw aan de bevolking van Valkenswaard geschonken door Anton Philips en diens echtgenote Anna de Jongh. In 1930 is het park voor het publiek opengesteld. Het gemeentebestuur heeft toen het echtpaar Philips een rustbank geschonken met de inscriptie ‘Herinnering van dankbaar Valkenswaard aan de heer en mevrouw dr. A.F. Philips-de Jongh juni 1930’. Nu, bijna honderd jaar later, is de naam ‘Philips-de Jonghpark’ formeel vastgelegd.
Namen van groenblijvende heesters
De nieuwe straatnaam Weigelia wordt gegeven aan het nieuwe woongebiedje ten westen van zwembad De Wedert. Op de plaats waar voorheen de tennisvelden lagen van toenmalige tennisclub Ginneve. Daar is ruimte voor tien bouwkavels voor vrijstaande woningen. In een wijkje waar al meerdere straten genoemd zijn naar groenblijvende en bloemdragende heesters, zoals Laurier, Hortensia en Azalea.
Een nieuwe woonstraat nabij de Oude School in Borkel en Schaft krijgt de naam Pastoor Dobbelsteenstraat. Een eerbetoon aan bouwpastoor Dobbelsteen in een omgeving van twee andere straten die ook vernoemd zijn naar plaatselijke geestelijken. Gerard Dobbelsteen was pastoor in Borkel en Schaft van 1840 tot 1861. Tijdens zijn pastoraat is de huidige Sint Servatiuskerk aan de Dorpsstraat gebouwd. In het nieuwe woongebied komen straks twaalf woningen, die ontsloten worden via de Oude School.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Café de Lach wordt Thuishaven Ons May
OIRSCHOT - Café de Lach aan de Markt 15 in Oirschot krijgt per 1 juli een nieuwe eigenaar. Maike van den Biggelaar, sinds 2019 eigenaar, geeft het stokje door aan Maaike Essinger (29) uit Oirschot. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
Automobilist laat schade achter na rit door Valkenswaard
VALKENSWAARD - Een automobilist maakte het dinsdagavond wel erg bont in Valkenswaard. Rond 19.00 uur kwam bij de politie een melding binnen van een ongeval. Een bestuurder bleek behoorlijke schade te hebben gemaakt tijdens een ritje. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen.
-
PREMIUM
24-uurs-staking bij Hermes treft dinsdag sowieso reizigers van en naar Reusel en Valkenswaard
EINDHOVEN - Een staking van vakbond FNV bij busvervoerder Hermes zal dinsdag voor de nodige vertragingen zorgen. In ieder geval voor de buslijnen van en naar Reusel en Valkenswaard. -
87-jarige vrouw in huis bestolen door ‘verzekeraar’ na babbeltruc, twee mannen aangehouden
WAALRE - Een 87-jarige vrouw is donderdagmiddag in Waalre slachtoffer geworden van een babbeltruc. Bij een woning op de Chromerij deed een man zich voor als medewerker van een verzekeringsmaatschappij. De vrouw liet hem binnen. Eenmaal binnen had hij het op de bezittingen van de vrouw voorzien. -
INGEZONDEN OPINIE
Mening | Minder agrarische grond nodig; wel grond voor woningen, wegen en natuur; niet blijven hangen in stikstofdiscussie
NUENEN - Is stikstof wel het echte probleem voor Nederland en de boeren, of gaat het om de grond? Willen we de ‘schaarse’ grond op de huidige wijze blijven gebruiken?