Valkenswaards raadslid dient Wob-verzoek in om Dommelkwartier: ‘Dit is een principekwestie’
VALKENSWAARD - Raadslid Jan Kerkhoff wil de gemeente Valkenswaard bewegen om een bepaald document over het mislukte bouwplan Dommelkwartier openbaar te maken, door een beroep te doen op de Wet openbaarheid van bestuur (Wob). Een principekwestie, vindt hij zelf.
De Vitaal Valkenswaard-voorman, die al langer hamert op openbaarheid rondom Dommelkwartier, heeft nu een forser middel uit de kast getrokken: een Wob-verzoek.
Daarin vraagt hij om openbaring van een specifiek document uit het najaar van 2018, de zogenaamde concept vaststellingsovereenkomst. Dit tot nog toe onbekende document zou zijn opgesteld tijdens de geheime mediation met projectontwikkelaar Latoures/Lagis.
Kerkhoff heeft thuis een heel dossier aangelegd over Dommelkwartier. Waarom hij juist dit document wil hebben? ,,Ik wist eerder niet dat het er was. De andere documenten heb ik allemaal al.” Het raadslid noemt het een ‘gevaarlijk document voor de gemeente’, zonder dat echt nader toe te lichten.
Geheimhouding afgesproken
In het document zouden (niet bekrachtigde) afspraken zijn geformuleerd die het huidige college van B en W en de Waalrese projectontwikkelaar met elkaar zouden hebben gemaakt binnen hun mediationtraject. Deze afspraken zouden voortvloeien uit het door de burgemeester ondertekende akkoord op hoofdlijnen, waarin ontwikkelaar en gemeente dichtbij een deal leken voor Dommelkwartier. Over de inhoud van de mediation werd bij de start in 2016 door beide partijen geheimhouding afgesproken.
Nadat de bemiddeling eind 2018 mislukte, diende de ontwikkelaar bij de rechter een claim in van in totaal een slordige 15 miljoen euro. De gemeente won die zaak medio vorig jaar, het hoger beroep loopt nog.
In de kantlijn van die rechtszaak blijft Kerkhoff zich hardmaken voor openheid in dit dossier. In schriftelijke raadsvragen vroeg hij het college van B en W in november ook al hem een kopie van de betreffende conceptovereenkomst te sturen. Het college weigerde de informatie schriftelijk te verstrekken, met een verwijzing naar de geheimhouding. Wel kreeg het raadslid de mogelijkheid om het gevraagde stuk op het gemeentehuis in te zien.
‘Dit is toch waanzin?’
Kerkhoff zegt daar echter niet op in te zijn gegaan. Een principekwestie, vindt hij. ,,Iets is geheim of niet geheim. Maar dit is toch waanzin?” De voorman van Valkenswaard Vitaal wil dat alle stukken in het dossier rond Dommelkwartier openbaar worden voor iedereen. ,,Ik hou niet van dat geheime gedoe. Iedereen moet gewoon kunnen zien wat er in staat. Wij zitten hier voor de burgers, voor de inwoners van Valkenswaard. Als je iets geheim doet dan heb ik altijd het gevoel dat je iets te verbergen hebt. En dat moet je te allen tijde zien te voorkomen.”
Kerkhoff is niet de enige die aandringt op openbaarmaking van de stukken rond Dommelkwartier. Ook de projectontwikkelaar heeft hier eerder al om gevraagd. De gemeente heeft echter altijd vastgehouden aan de beloofde geheimhouding. Raadsleden zijn tijdens besloten raadsvergaderingen wel door het college van B en W bijgepraat over Dommelkwartier. Kerkhoff woont die vergaderingen uit principiële overwegingen niet bij.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM1
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
-
LEZERSBRIEVEN
Brieven | Niet zwerfkat maar mens oorzaak schade | Moet Barbertje straks hangen van EU en Navo?
Niet zwerfkant maar mens oorzaak schade. In zijn column uit Mari de Bijl zijn afkeer van verwilderde katten die allerhande prooien verschalken waaronder jonge vogels, insecten en muizen (ED 16-1). Want, aldus De Bijl, de dieren beconcurreren hiermee andere roofdieren zoals vossen, uilen, torenvalken en meer. -
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel? -
PREMIUM
Waalrese Nieuwjaars-slipjacht weer een lust voor het oog
WAALRE/EINDHOVEN - De passie voor de slipjacht bracht zondagochtend een dertigtal ruiters en evenzovele paarden naar de Eindhovense Manege aan de Roostenlaan. Vandaaruit vertrok een drijfjacht, waarbij jachthonden een geurspoor volgen - tegenwoordig niet meer van een echt prooidier, maar van een zogenoemde slip. -
LEZERSBRIEVEN
Brieven | Ongewenste prikkels nieuwe start Truckrun | Verbeteringen Pensioenwet zullen verslechteringen blijken
EINDHOVEN - Lezers van het ED en ed.nl kunnen een ingezonden brief sturen via Opinie@ed.nl. Hieronder een selectie van de lezersbrieven die vrijdag en zaterdag in de krant verschenen.
-
Boksen, Tai-Chi en yoga, samen met anderen die ook Parkinson hebben
-
-
-
PREMIUM1
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.” -
PREMIUM
Honderdjarige Miep Albers in Waalre: ‘Mijn rijbewijs is nog geldig tot ik 102 jaar ben’
WAALRE - Niet niks, het bereiken van deze bijzondere leeftijd. Daarom stond dinsdag burgemeester Marcel Oosterveer bij Miep Albers op de stoep met in zijn gevolg verschillende fotografen en media. Mevrouw Albers werd daar allerminst nerveus van.