Gemeente Valkenswaard: gewoon blijven crossen over vuilstort
VALKENSWAARD - De gemeente Valkenswaard houdt vol dat op het hele Eurocircuit mag worden gecrost, inclusief het stuk over de voormalige vuilstort. Ze is dan ook niet van plan om daar te gaan handhaven en heeft dat aan de bezwaarmakers laten weten. Die vinden op hun beurt dat de gemeente hiermee de uitspraak van de bestuursrechter aan haar laars lapt en kondigen verdere stappen aan.
Belangengroep Groen en Heem en omwonenden voeren verschillende juridische procedures tegen de gemeente Valkenswaard over het Eurocircuit. Ze vinden dat het vermaarde crossterrein een vrijplaats is geworden waar allerlei activiteiten plaatsvinden die in strijd zijn met het bestemmingsplan, milieu- en hinderwetgeving.
'Definitief bos'
In deze specifieke zaak gaat het voornamelijk over het oostelijke puntje van het circuit dat over de voormalige vuilstort loopt. De vraag die daarbij centraal staat: werd op die grond vóór 23 juni 1986, toen het bestemmingsplan er onherroepelijk werd, ook in dezelfde mate gecrost? Zo ja, dan kan de gemeente zich blijven beroepen op het zogenaamde overgangsrecht, waarmee alle activiteiten die er voor 1986 plaatsvonden in één klap zijn gelegaliseerd. Zo nee, dan is van een overgangsrecht geen sprake en geldt de bestemming 'definitief bos', zoals het voor 1986 stond beschreven.
In mei van dit jaar oordeelde de bestuursrechter dat de gemeente onvoldoende had aangetoond dat de activiteiten en het circuit onveranderd zijn sinds de peildatum in 1986. Volgens de bezwaarmakers moet de gemeente daarom nu gaan ingrijpen op het omstreden gedeelte van de crossbaan.
De gemeente Valkenswaard vat de uitspraak echter anders op. Ze stelt zich op het standpunt dat wel degelijk op het stuk terrein mag worden gecrost, maar dat ze gewoon beter moet aantonen dat de activiteiten en de omvang van het circuit onveranderd zijn. Met een verzameling krantenknipsels, programmaboekjes en notulen, probeert ze die opvatting kracht bij te zetten. Woordvoerder Lambert Verhoeven van Groen en Heem beschouwt de afwijzing tot handhaving als een trucje, waarmee de gemeente tijd probeert te rekken. ,,Als de gemeente het niet eens was geweest met de uitspraak, had ze in hoger beroep moeten gaan."
Omwonenden willen nu proberen om via een voorlopige voorziening de - in hun ogen illegale - activiteiten alsnog te stoppen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
'Crossen mag niet op deel Eurocircuit Valkenswaard'
VALKENSWAARD/DEN BOSCH - Of het Eurocircuit zijn huidige vorm en omvang kan behouden, is hoogst onzeker. De bestuursrechter in Den Bosch vindt dat een behoorlijk deel van het terrein helemaal niet gebruikt mag worden voor motorcrossdoeleinden. De betreffende grond, waar de voormalige vuilstort onder ligt, is bedoeld voor bos en niet voor cross. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Oproep: wie doet zijn boodschappen over de grens?
Uit onderzoek blijkt dat boodschappen in Nederland vaak duurder zijn dan bijvoorbeeld in België en Duitsland. Wie uit de regio gaat om die reden voor de boodschappen de grens over? Wat zijn de favoriete producten die je daar koopt? Loont het de moeite? We willen het graag weten voor een artikel.
-
Aanzicht schoolpand Pionier in Valkenswaard blijft na verbouwing grotendeels intact
VALKENSWAARD - Het vooraanzicht van schoolgebouw De Pionier blijft onaangeroerd in het ontwerp voor de vernieuwbouw. Aan de achterkant komt een nieuwe beweegruimte, gebouwd op poten. In het toekomstige Integraal Kind Centrum(IKC) is ook ruimte voor kinderdagopvang en buitenschoolse opvang. -
-
-
Valkenswaard maakt einde aan gedogen op Eurocircuit
VALKENSWAARD - De Dakar-preproloog? Die blijft ook in de toekomst gewoon op het Eurocircuit plaatsvinden, als het aan de gemeente Valkenswaard ligt. Maar hoe moet het straks met de slipcursussen? Of kamperen bij evenementen? Met een nieuw bestemmingsplan gaat de gemeente duidelijkheid scheppen in het steeds omvangrijkere Eurocircuit-dossier. -
PREMIUM
Jaarwisseling in Eindhoven: Bijna een ton schade en extreem veel fijnstof
EINDHOVEN - Geen excessen maar wel weer veel overlast en schade. Dat is volgens de gemeente Eindhoven het beeld van het verloop van de jaarwisseling in de stad. Ook was de hoeveelheid fijnstof in de lucht vrijwel nergens hoger dan in Eindhoven.