Unieke prestatie: Reinier de Ridder pakt ook wereldtitel in andere gewichtsklasse MMA
VIDEOReinier de Ridder heeft woensdagnacht (Nederlandse tijd) in Singapore ook de titel in de licht zwaargewicht divisie (tot 102 kilo) van ONE Championship gewonnen. Net als in oktober, toen hij de titel in het middengewicht (tot 93 kilo) won, was hij te sterk voor Aung La N Sang.
De MMA’er is nu wereldkampioen in twee gewichtsklassen, een unieke prestatie in de vechtsportwereld. Bovendien behoudt hij met de zege zijn ongeslagen status.
De Ridder was eind oktober snel klaar met N Sang, hij won via een verwurging in de eerste ronde, maar had ditmaal de volledige 25 minuten nodig. Hij kwam echter geen enkele keer in de problemen. Het gevecht speelde zich grotendeels op de grond af, het gebied waar ‘The Dutch Knight’ excelleert. De jury wees hem na afloop unaniem aan als winnaar.
Ik heb laten zien dat ik vijf rondes kan vechten
N Sang, door de commentatoren betiteld als ‘bekendste inwoner van Myanmar’, had geen antwoord op de vele takedowns van De Ridder. Wel had hij zich overduidelijk verbeterd ten opzichte van maanden geleden, iets wat de uitgeputte Bredanaar na afloop ook erkende.
,,Hij was veel sterker dan de vorige keer, en ik was een stukje slordiger”, aldus De Ridder, die pas vorige week te horen kreeg dat hij zou vechten nadat de oorspronkelijke tegenstander van N Sang positief testte op corona. Hoewel de Bredanaar in topvorm verkeerde, speelde de geringe voorbereidingstijd hem wel parten. Hij vloog afgelopen zaterdag pas naar Singapore en had daarna nog een hoop verplichtingen. ,,In een paar dagen komt er een hoop op je af. Het was echt een race om in de kooi te komen. Normaliter heb je meer tijd om je mentaal voor te bereiden.”
Opluchting
Bij de 30-jarige De Ridder heerste na afloop vooral opluchting, nadat hij voor de tweede keer de posterboy van ONE had verslagen. ,,Ik heb laten zien dat ik vijf rondes kan vechten, dat was voor het eerst. En ik ben blij dat ik de naam Aung La N Sang hierna nooit meer hoef te horen.”
Het is de vraag wat De Ridder nog te bewijzen heeft in de Aziatische vechtsportcompetitie, nu hij twee titels bezit. Na zijn overwinning gaf hij aan zijn zinnen te zetten op een de titel van zwaargewicht-kampioen Brandon Vera. Nog nooit eerder won een MMA-vechter in een van de grote organisaties titels in drie verschillende gewichtsklassen.
,,Ik heb nu twee belts. Deze partij voelde ook al minder spannend aan dan de vorige. Bij het eerste gevecht met N Sang zat er veel meer druk achter. Ik probeer steeds een volgende uitdaging te zoeken, om mezelf verder te ontwikkelen”, zo verklaarde hij zijn volgend doel om ook de titel in het zwaargewicht te pakken.
Historie
‘The Dutch Knight’ schreef eerder al historie door als een van de weinige Nederlanders ooit een wereldtitel te winnen in een grote, vooraanstaande MMA-organisatie. Nu gaat hij ook op mondiaal niveau de geschiedenisboeken in. Maar zeer weinig vechters lukte het ooit om wereldtitels te winnen in verschillende gewichtsklassen. Hij schaart zich daarmee in een rijtje met onder andere Conor McGregor.
Door de overwinning behoudt hij eveneens zijn ongeslagen status. De Bredanaar wist tot nu toe al zijn 14 profpartijen te winnen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wat is het bestbetaalde beroep van Nederland?
,,Ik ga datgene studeren waarmee ik het meeste geld kan verdienen’’, zei een vriendje van het kind van Peter Olsthoorn, journalist voor Intermediair. Maar in welke beroepsgroepen zijn de salarissen het hoogst, zowel in Nederland als in andere landen? Peter zocht het uit. -
Tyjani Beztati (24) behoudt wereldtitel na clash met oude bekende: ‘Zelfs in de ring had hij een grote mond’
Tyjani Beztati (24) heeft zijn wereldtitel in het lichtgewicht behouden bij het studio-evenement van Glory 80. Josh Jauncey, na Beztati de nummer twee op de wereldranglijst, ging knock-out. -
Op deze datum vecht Melvin Manhoef in Bellator MMA tegen Yoel Romero
Melvin Manhoef neemt het vrijdag 23 september in Dublin, Ierland, op tegen de Cubaan Yoel Romero. De 45-jarige Manhoef zou eigenlijk gisteren in actie komen tegen Romero (45), maar door een verijdelde inbraak keurden dokters de MMA-vechter af om in Parijs de Bellator-kooi in te stappen. -
De 17.000 fans in O2 Arena druipen teleurgesteld af: hoofdpartij UFC wéér gestaakt door blessure
UFC London vond zaterdagavond plaats voor de ogen van 17.000 bezoekers in een uitverkochte O2 arena in Londen. Het programma telde in totaal 14 partijen waarvan er zes op het hoofdprogramma stonden, met als hoofdpartij: Tom Aspinall vs Curtis Blaydes. -
PREMIUMKoken & Eten
Blijft bier beter in blik of in glas? En hoe tap je een perfecte pint? Expert geeft haar beste tips
Hoe tap je een perfect biertje? En als je geen tap hebt: hoe kan je je bier het best in een glas schenken zodat je een mooie schuimkraag krijgt? Waarom is een schuimkraag zo belangrijk?De Vlaamse biersommelier Sofie Vanrafelghem geeft de antwoorden op de Dag van het Bier.
-
PREMIUMColumn
Column Remy Bonjasky | Sponsor die eenmalig uitkeert? Dan moet er meteen een auto of ‘klokkie’ komen
In zijn tweewekelijkse column bespreekt voormalig kickbokskampioen Remy Bonjasky de zomerperiode in de vechtsport. Hoe ziet een ‘zomerstop’ eruit, hoe verdienen vechters bij en wat is de rol van sponsors? -
PREMIUM
Nationaal watertekort: ‘Je hoeft niet je hele tuin te sproeien om je tuin te redden’
Door de aanhoudende droogte heeft Nederland officieel een watertekort. We moeten dus zuiniger omgaan met ons drinkwater. Maar we willen niet dat onze tuinplanten bij bosjes neervallen omdat het zo droog is. Toch hoef je niet elke avond met de tuinslang, gieter of sproeier in de weer, zeggen deskundigen. ,,Dan ben je vooral bezig je tuin in leven te houden. Maar dat hoort Moeder Natuur zelf te doen.’’ -
Dirk Kuyt trekt zich terug voor bokspartij bij event Rico Verhoeven
Het aangekondigde debuut van Dirk Kuyt in de boksring gaat er toch niet van komen. De oud-international nam onlangs de uitdaging aan om in oktober als celebrity mee te doen aan het nieuwe evenement Hit It, waar Rico Verhoeven de drijvende kracht achter is. Na zijn aanstelling als trainer van ADO Den Haag heeft Kuyt echter besloten zich af te melden.