Celine (21) is een van de singles die meedoet aan het nieuwe seizoen van Temptation Island: ‘Ik wil geen lustobject zijn’
VELDHOVEN - Celine van der Dussen (21) was allesbehalve op zoek naar een relatie. Toch is de Veldhovense vanaf donderdag te zien in het nieuwe seizoen van Temptation Island - Love or Leave. ,,Ik heb door Temptation geleerd dat je mensen niet moet veroordelen, maar echt ook naar de persoon van binnen moet kijken.”
Delen per e-mail
Slechts een week voor de opnames van het nieuwe seizoen Temptation Island werd Celine van der Dussen benaderd door een scout van het RTL-programma. Of ze als vrijgezel mee wilde doen aan het nieuwe format. Veel tijd om na te denken of ze het liefdesavontuur aan wilde gaan, had ze niet. ,,Dat is in mijn voordeel geweest. Als ik langer de tijd had gehad om daarover te beslissen, had ik het misschien niet gedaan,” ligt ze toe.
Celine is net afgestudeerd van de MBO-opleiding Fashion Management en is eigenlijk niet op zoek naar de liefde. ,,Ik vloog niet naar Italië (waar het programma is opgenomen, red.) met het doel om met een relatie weg te gaan. Ik had vooral zin in het avontuur en om nieuwe mensen te ontmoeten. Als ik liefde zou vinden, was het mooi meegenomen. Van tevoren wist ik niet wat ik kon verwachten, maar wat er allemaal gebeurd is... dat had ik nooit verwacht. Ik ben blij dat ik heb meegedaan.”
Nieuw format
Het nieuwe seizoen waaraan Celine meedeed, is voor het eerst dat Tempation Island in Nederland bestaat in een ander format gestoken. Moesten de vrijgezellen er eerst alles aan doen om een relatie kapot te maken, nu draait het vooral om de vraag of koppels daadwerkelijk bij elkaar passen. ,,Veel mensen hebben een vooroordeel over het programma, maar dit jaar is het anders. Het gaat niet meer om lust of om het kapotmaken van een relatie. We werden ook singles genoemd en niet verleidsters. Anders had ik ook nooit meegedaan.”
Natuurlijk wordt er - net als in voorgaande seizoenen - gefeest en zijn er dates. ,,Maar het liep niet uit de hand. We gingen gewoon op een leuke manier met elkaar om. Er zat ook veel meer diepgang in, bij de andere seizoenen heb ik geen fatsoenlijk gesprek gezien. Ik wilde ook niet worden weggezet als een lustobject. De deelnemers zijn volwassener en de koppels ook wat ouder”
Of Celine uiteindelijk de liefde wel of niet gevonden heeft, moet nog uit het programma blijken. Wel heeft ze een aantal vriendschappen voor het leven aan overgehouden. ,,De meisjes waarmee ik op de kamer zat, zijn een soort zussen geworden. Je creëert zo'n sterke band na die intensieve weken. Ik zie ze nog steeds regelmatig.” Het zijn niet de eerste vriendinnen die ze heeft met een tv-achtergrond. ,,Mijn vriendin Eilish zat in Love Island, zonder dat ik het wist. Op het moment dat ik naar Italië ging voor de opnames, ging zij naar Spanje voor dat programma, maar we mochten nog niets tegen elkaar zeggen.”
De eerste twee afleveringen heeft ze inmiddels zelf al gezien. Met het eindresultaat is ze blij, maar toch was het raar om zichzelf terug te zien. ,,Ze filmen echt de hele dag door, dus je weet van tevoren niet welke shots ze gaan gebruiken, hoe je overkomt en hoe je eruit ziet. Vroeger had ik echt een vooroordeel over deelnemers die zonder make-up op camera kwamen. Nu begrijp ik ze helemaal: je gaat vaak laat slapen, wordt vroeg gewekt en dan word je direct weer gefilmd. Ik heb door Temptation geleerd dat je mensen niet moet veroordelen, maar echt ook naar de persoon van binnen moet kijken. Waar ik vandaan kom zouden ze me bijvoorbeeld bitch noemen, om de manier waarop ik kijk. Op Temptation zeiden de andere deelnemers juist dat ik puur was, omdat je daar niet alleen naar uiterlijk kijkt.”
Negativiteit
Voor negatieve reacties op haar deelname is Celine niet bang. ,,Negativiteit krijg je altijd wel. Daar lig ik niet wakker van, maar ik vind wel dat je altijd rekening kan houden met de opmerkingen die je plaatst. Waar ik vandaan kom is er een bepaald ideaalbeeld en als je daar enigszins van afwijkt, dan wordt er al over je gepraat. Vorige week hebben we de eerste twee afleveringen gezien en ze hebben het mooi gedaan. Je ziet echt het verschil met dit seizoen en de vorigen.”
Temptation Island is vanaf donderdag 26 november te zien bij Videoland
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Wie had in 1963 de beste verhalen op de reünie van het St. Catharinalyceum in Eindhoven?
EINDHOVEN - Een Reünie van het Sint Catharinalyceum in Eindhoven in januari 1963. Wie heeft er nog verhalen over deze school? Was deze vroeger gevestigd aan de Elzentlaan en hoe streng waren de docenten? We horen het graag. Kijk ook op ed.nl/oudedoos of onder dit artikel voor meer foto’s. -
PREMIUM
Lunet zorg sluit dagbesteding om explosieve uitbraak Britse variant te voorkomen
EINDHOVEN/DE KEMPEN - De 1400 gehandicapte bewoners van Lunet zorg in de regio Eindhoven en de Kempen kunnen met ingang van maandag 18 januari niet meer naar de dagbestedingscentra toe. De directie hoopt zo te voorkomen dat de Britse variant van het coronavirus ook hier opduikt en tot een explosieve uitbraak leidt. -
Duizend dode vissen bij ’t Oude Slot in Veldhoven; onderzoek naar slib
VELDHOVEN - Meer dan duizend vissen lieten afgelopen zomer het leven in de gracht van Museum ’t Oude Slot in Veldhoven. -
Q&A over het coronavaccin, stel je vraag aan o.a. viroloog Ab Osterhaus
Heb je een vraag over het coronavirus of de vaccinaties? Dan kan je vanavond om 19.00 uur terecht op deze website. Tijdens een live-uitzending beantwoorden specialisten al je vragen. -
PREMIUM
Archipel vestigt hoop op vaccinatie; ‘Eerste prik is een heel goede start van 2021'
EINDHOVEN - De Eindhovense woonzorginstelling Archipel is dolgelukkig dat zorgmedewerkers zich nu kunnen laten vaccineren tegen corona. In dezelfde week dat verpleeghuis Archipel De Passaat getroffen is door een uitbraak, hebben acht Archipel-medewerkers als een van de eersten in Nederland een prik gekregen.
-
PREMIUM
Druk op ziekenhuizen in de regio heel groot, maar dringende operaties hoeven nog niet worden afgezegd
Ook in de ziekenhuizen in Zuidoost-Brabant is de druk op de zorg heel groot. Maar het Catharina Ziekenhuis, St. Anna Ziekenhuis, Máxima MC en het Elkerliek Ziekenhuis hoeven zogenoemde ‘kritisch planbare zorg’ nog niet te annuleren. -
PREMIUM
Corona slaat hard toe in Eindhovens verpleeghuis De Passaat, 8 van de 20 bewoners overleden
EINDHOVEN - Nu zoveel Nederlanders besmet zijn, dringt het virus ook steeds vaker verpleeghuizen in Zuidoost-Brabant in. Eén afdeling van Archipel De Passaat in Eindhoven is wel heel hard getroffen, hier overleden de afgelopen twee weken acht van de twintig bewoners. -
PREMIUM
Coronavirus Ziekenhuizen houden de zorg nog in de benen, maar het kraakt wel
VELDHOVEN - Ondanks de drukte hoeven de vier ziekenhuizen in Zuidoost-Brabant de meest dringende operaties niet af te zeggen. Ze voldoen daarmee aan de regels die door de overheid zijn opgelegd. Het gaat om zorg die binnen zes weken moet worden gegeven, zoals operaties en behandelingen wegens kanker.