Oppermachtige Fabio Jakobsen pakt tweede ritzege in Vuelta: ‘Voelde me vanochtend niet goed’
VideoFabio Jakobsen heeft zijn tweede dagsucces in de Vuelta geboekt. De renner van Deceuninck–Quick-Step kwam in de achtste etappe in La Manga del Mar Menor als eerste over de streep. In de eindstrijd klopte hij topfavoriet Jasper Philipsen.
Jakobsen staat nu op gelijke hoogte met de in supervorm verkerende Belg van Alpecin-Fenix, die eveneens twee etappes won. Jakobsen schreef eerder al de vierde etappe op zijn naam en heeft daarmee zijn groene trui heroverd. Jakobsen won in de Vuelta van 2019 ook al eens twee etappes.
De drie Basken Ander Okamika (Burgos-BH), Aritz Bagues (Caja Rural - Seguros RGA) reden al vroeg na het startschot weg uit het peloton, maar werden dertig kilometer voor het einde van de etappe ingerekend. Wat volgde was een massasprint, die uiteindelijk zonder problemen werd gewonnen door Jakobsen. De 24-jarige renner uit Heukelum bleef Alberto Dainese ruim voor.
Primoz Roglic kwam met zijn rode trui niet in de gevarenzone. De Sloveen behield zijn voorsprong van acht seconden op Felix Großschartner. Daarmee blijft Roglic op koers voor zijn derde Vuelta-eindzege op rij. Morgen wacht hem een echte test: dan staat een zware bergetappe van 188 kilometer met aankomst op de Alto de Velefique, een col van de buitencategorie, op het programma.
,,Ik voelde me vanochtend niet zo goed’’, liet Jakobsen na afloop weten. ,,Gisteren was een zware etappe, maar de ploeg had vertrouwen en ik ben blij dat ik het kon afmaken. Het was een snelle laatste 10 kilometer langs de kust. Het team heeft perfect werk geleverd. Ze voerden de snelheid op en brachten mij in een goede positie. Uiteindelijk ging het om de timing.’’
Die bleek uiteindelijk perfect, waardoor hij zijn tweede ritzege in de Vuelta boekte. ,,Ik ben ontzettend blij en ik ben dankbaar dat ik hier mag zijn. Ik wil het team nogmaals bedanken. Ik ben ervan overtuigd dat we onze sprints zullen blijven winnen.’’
Cimolai
Davide Cimolai haalde de eindstreep uiteindelijk niet. De Italiaan staakte 25 kilometer voor het einde de strijd. Het is nog niet bekend waarom de renner van Israel Start-Up Nation heeft opgegeven. De sprinter zal terugblikken op een teleurstellende Vuelta. Zijn beste dagprestatie was een 53ste plaats.
Roglic: ‘Morgen wordt niet simpel’
Klassementsleider Primoz Roglic (Jumbo-Visma) kon in de vlakke etappe van zaterdag in de Ronde van Spanje de benen sparen voor de zware rit van zondag. De Sloveen kende een eerder rustige dag, want het waren vooral de teams met sprinters die het werk voor hun rekening namen.
,,Het is me gelukt om uit de problemen te blijven. Wij kregen onderweg heel wat aanmoedigingen van het publiek langs de kant. Dat neem je toch mooi mee als renner. Zeker op wedstrijddagen als vandaag die op een vlak parcours verlopen, vind ik het leuk om te zien hoeveel aanmoedigingen we krijgen van mensen uit de omgeving en van mensen die op vakantie zijn in Spanje”, meldde leider Primoz Roglic.
Hij verwacht zondag minder tijd te hebben om te genieten, want dan wacht weer een fikse en zware bergetappe. ,,Het wordt niet simpel maar mijn team Jumbo-Visma heeft al meermalen laten zien dat het sterk is. En mijn benen voelen bovendien nog steeds heel goed. Ik ben er helemaal klaar voor”, aldus Roglic.
Bekijk hieronder onze wielervideo's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Uitslagen en klassementen Vuelta: Roglic heeft derde eindzege voor het grijpen, Jakobsen in groene trui
De Ronde van Spanje nadert het einde. Rodetruidrager Primoz Roglic gaat met een geruststellende voorsprong op de concurrentie de slottijdrit in. Fabio Jakobsen was al goed voor drie sprintzeges en is zeker van winst in het puntenklassement als hij deze Vuelta uitrijdt. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
Annemiek van Vleuten maakt hattrick compleet met eindzege in Vuelta: ‘Supertrots op dit seizoen’
Annemiek van Vleuten heeft na de Giro d’Italia Donne en de Tour de France ook de Challenge by La Vuelta gewonnen, de vijfdaagse rittenkoers die wordt gehouden in de laatste week van de Ronde van Spanje voor mannen. ,,Ik ben nu al supertrots op dit seizoen", zei Van Vleuten bij de NOS. -
Dit staat de renners nog te wachten in de slotweek van de Vuelta
De slotweek van de Ronde van Spanje belooft spannend te worden. Leider Remco Evenepoel zag zondag - in de door Thymen Arensman gewonnen koninginnenrit - zijn voorsprong op Primoz Roglic slinken tot 1.34 minuten. Ontdek hieronder wat de renners tot en met de slotetappe van zondag naar Madrid nog te wachten staat. -
Podcast | 'Ik krijg verdorie steeds meer zin in het WK’
Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam bespreken de Vuelta tot nu toe. Michiel Elijzen is jarig en slaat een keertje over. Maar gezongen wordt er!
-
Met video
Peloton staat voor derde Vuelta-etappe in Grote Kerk van Breda stil bij alle coronaslachtoffers
Voor de start van de derde Vuelta-etappe in Breda bracht het peloton eerst een bezoekje aan de Grote Kerk. Klassementsleider Mike Teunissen en de andere dragers van de leiderstruien staken een kaars aan om de coronaslachtoffers te herdenken. -
-
-
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht.