Schaatsen op natuurijs: Ut gé dur in Waalre
WAALRE - Het vriest al een aantal dagen dus haalde de Vereniging voor de Jeugd het zes jaar oude draaiboek voor een natuurijsbaan in Waalre maar weer eens tevoorschijn.
En dan is het snel schakelen volgens Lau Bekkers van de ijscommissie: ,,Het veld van de vorige keer – bij de voetbalclub – konden we niet meer gebruiken, dus we moesten op zoek naar een nieuwe locatie. Die vonden we midden in het dorp voor het oude kerkje. Het vergde de nodige lenigheid van ambtenaren, eigenaren en buurtgenoten maar iedereen was enthousiast. Vrijdagmiddag konden we definitief zeggen: Ut gé dur!”
Nog een laagje
Na twee nachten komt op maandagmorgen om kwart voor 8 ijsmeester Huub van Asten het clublokaal binnen: ,,we gaan nog een laagje doen!” Terwijl de vrijwilligers zich naar buiten spoeden dient zich het volgende probleem aan: het is nu zo koud (-7) dat de brandslang alleen nog een zielig straaltje water doorlaat. De crème-brûléebrander uit de keuken van de Oude Toren brengt niet het gewenste resultaat maar gelukkig ligt er nog een reserveslang klaar. Het is een precies werkje want het ijs moet overal dik genoeg zijn. Bekkers: ,,Een gat in het ijs is natuurlijk geen wak, maar kan wel nare valpartijen opleveren.”
Inmiddels begint ook het programma zich af te tekenen: als de weergoden het toelaten kan er vanaf dinsdag geschaatst worden, de officiële opening volgt woensdag om half twee. Er komt een koek-en-zopiekraam met warme chocolademelk en andere versnaperingen en er is continu toezicht van twee of drie vrijwilligers om alles in goede banen te leiden. De kleintjes mogen schaatsen waar normaal gejeu-de-bould wordt, en daar kunnen liefhebbers ook kaasling (curling met kazen) spelen.
Weekend
Schaatsdagen eindigen rond 21.00 uur (behalve op donderdag tijdens het discoschaatsen) waarna de vrijwilligers de baan vegen en een nieuwe laag ijs aanbrengen. Of er in het weekend nog geschaatst kan worden? Bekkers aarzelt: ,,de temperaturen gaan het eind van de week omhoog. We zijn blij als zaterdag nog door kan gaan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt?
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer