‘Op Koningsdag in Singapore kwam ik erachter dat ik er trots op ben een Hollander te zijn’
De huismanNiek Druijff (42) verruilt het Nederlandse platteland voor Singapore. Als huisman tussen de expats schrijft hij wekelijks over zijn belevenissen. Vandaag: Koningsdag.
Ook in Singapore vierden we Koningsdag. Sterker, de grootste Koningsdagviering buiten Nederland is hier. We wonen met zo’n tienduizend Nederlanders op een kluitje, dus als er reden voor een feestje is, dan doen we dat natuurlijk! En ik moet zeggen; in het buitenland voel ik me bewuster van het Nederlanderschap dan in Nederland zelf. Meer nog: op deze Koningsdag kwam ik erachter dat ik er trots op ben om een Hollander te zijn.
Zo, ik heb het gezegd. Dat is eruit. Weliswaar ben ik niet trots op het populistische geschreeuw in onze politiek, of op de koninklijke poppenkast die ook wij live op tv hebben bekeken. Onze koning lijkt me overigens een uiterst geschikte kerel maar, man man, wat een vertoning. Volwassen mannen met zelfgebreide oranje truien, uren in de regen, te wachten tot de koning voorbijloopt. En dan géven ze hem een hand, kijken ze de man niet eens aan maar filmen ze met hun linkerhand het hele gebeuren. En wat voegt het toe dat daar allerlei neven en nichten van de koning meelopen? Mij een volkomen raadsel.
Niet lullen maar poetsen-mentaliteit
Nee, waar ik trots op ben, is op onze openheid, directheid, no-nonsense, niet-lullen-maar-poetsen mentaliteit. Dat zijn eigenschappen waarmee Nederlanders zich onderscheiden. Ook hier in Azië. En dat vind ik mooi. Om in corporate termen te spreken: dat zijn waardevolle assets. Ook op school heb ik dat weer gezien. Bij de Koningsdagspelletjes mocht ik helpen bij een levend tafelvoetbalspel. Dat is een groot opblaaskussen waarin kinderen aan een touw om en om vastgezet worden met klittenband. Net als bij een voetbaltafel. Bal in het spel en rammen maar. Elke klas mocht 10 minuten. Zo heb ik driehonderd Nederlandse kinderen die ochtend voorbij zien komen.
Dat zijn de momenten waarop ik erg gelukkig ben dat ik voor een loopbaan als huisman heb gekozen en hiervoor makkelijk tijd vrij kan maken. Wat een feest. Hier kwam een hele generatie nieuwe Nederlandse wereldburgers voorbij en wat waren ze leuk. Fanatiek, elkaar helpen, juichen voor het meisje dat alle ballen tegenhield. Allemaal eigenschappen waar je trots op mag zijn. Bij dat opblaaskussen van het voetbalspel had ik mijn Cruijff-moment: ‘Je ziet het pas als je het doorhebt!’ Nederland is een mooi land. Met kansen en mogelijkheden voor iedereen van goede wil. En een prachtige nieuwe generatie die er aankomt. Ik heb ze zelf gezien. Hup Holland!
Lees hier de vorige column van Niek Druijff terug: ‘Ik kijk al anderhalf jaar tegen een palmboom aan; nu wil ik wandelen over de hei’
Lees de beste artikelen op het gebied van werk en carrière via onze wekelijkse nieuwsbrief!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De huisman
‘Op een grafsteen staat nooit: Hier ligt Piet. Dankzij hem ging de concurrent failliet’
Niek Druijff (42) verruilt het Nederlandse platteland voor Singapore. Als huisman tussen de expats schrijft hij wekelijks over zijn verbazingen. Vandaag: tijd is een kostbaar bezit. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
De huisman
‘Dat mama doordeweeks op reis is, is gebruikelijker dan dat ze mee-eet’
Niek Druijff (42) verruilt het Nederlandse platteland voor Singapore. Als huisman tussen de expats schrijft hij wekelijks over zijn verbazingen. Vandaag: schuldig voelen.
-
PREMIUM
Michelle is straatarts: ‘Vrouw zonder papieren kreeg geen zorg en stierf bijna voor m'n ogen’
Haar moeder woonde in een achterstandswijk en leefde van de bijstand, haar vader was een gevierd arts uit de chique buurt. Als kind zag Michelle van Tongerloo (38) de kloof tussen arm en rijk van dichtbij. Nu ziet ze die als straatarts in Rotterdam. ,,Ik heb zo hard gehuild.” -
De huisman
‘Ik kijk al anderhalf jaar tegen een palmboom aan; nu wil ik wandelen over de hei’
Niek Druijff (42) verruilt het Nederlandse platteland voor Singapore. Als huisman tussen de expats schrijft hij wekelijks over zijn belevenissen. Vandaag: poseren met Aziatische vrouwen. -
Waarom je altijd alles uitstelt (en hoe dat ene project wél afkomt)
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: uitstelgedrag.