Alaphilippe niet bezig met revanche in Amstel Gold Race: ‘Wordt een lastige en nerveuze koers’
Twee jaar geleden zag Julian Alaphilippe in de Amstel Gold Race kort voor de finish een ontketende Mathieu van der Poel passeren. De Nederlander boekte een memorabele zege, de Fransman van Deceuninck - Quick-Step moest genoegen nemen met de vierde plaats. Maar revanchegevoelens zijn Alaphilippe vreemd, zo laat de 28-jarige wereldkampioen weten.
Van der Poel is er bovendien niet eens bij zondag. ,,We beginnen weer gewoon op nul. Ik denk niet aan wat er in 2019 is gebeurd of vijf jaar geleden. Ik ben gewoon gemotiveerd voor deze koers.”
Reden voor frustratie is er ook niet. Alaphilippe won sinds die dag in 2019 onder meer drie etappes in de Tour de France en werd afgelopen jaar wereldkampioen. In de Gold Race bereikte hij in vijf deelnames vier keer een toptienklassering. Alleen bij zijn eerste kennismaking met de Limburgse wielerklassieker haalde hij de finish niet. ,,Toch ligt deze koers me het minst van de ‘Ardense’ klassiekers”, zei hij tijdens een onlinepersmoment. ,,De Waalse Pijl heb ik al gewonnen en Luik-Bastenaken-Luik is mijn droomkoers. Daar was ik ook al eens dicht bij de zege.”
Alaphilippe verkende vrijdag het parcours met zijn ploeggenoten. De wedstrijd gaat vanwege de coronabeperkingen over een lokaal rondje van 16,9 km met daarin drie hellingen. ,,Het wordt een lastige koers”, wist hij na afloop te vertellen. ,,Het zal er ook nerveus aan toegaan. Je mag de concentratie niet één moment verliezen op zo’n parcours waar het voortdurend draaien en keren is. Het wordt zaak om altijd goed gepositioneerd te zitten. Na elke bocht moet je je opnieuw lanceren en kan je posities verliezen.”
Het is uitdagender nog dan de normale edities, denkt de Fransman. ,,Het is niet te vergelijken met de normale route van de Amstel Gold Race. Hier zijn er amper momenten om even te herstellen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s. -
PREMIUM
Mollema over Amstel Gold Race: 'Ik raak niet echt gemotiveerd van dit parkoers’
De enige Nederlandse wielerklassieker moet het zondag doen zonder de vaderlandse wielerster. Mathieu van der Poel (26) kiest nu voor de mountainbike en verdedigt zijn titel in de Amstel Gold Race niet. De kans op weer een Nederlandse zege is daardoor in één klap heel klein. -
PREMIUM
Baby brengt Poels in de Giro in plaats van Tour de France: ‘Anders levert het toch een hoop stress op’
Ze reden allebei Luik-Bastenaken-Luik als laatste wedstrijd voor de Giro. Bauke Mollema (35) kwam gebutst over de streep, Wout Poels (34) tamelijk monter. Hun doel in de Ronde van Italië is straks hetzelfde: een rit winnen die zo hoog op het lijstje staat. -
Italiaanse zege in Omloop der Kempen
Starten met rugnummer 1 en als eerste over de meet. Het overkwam de Italiaanse Rachele Barbieri zaterdagavond in de vrouwenversie van de Omloop der Kempen. De 25-jarige renster van Liv Racing Xstra bleef Sofie van Rooijen duidelijk voor. Om de laatste podiumpositie te bepalen moest de fotofinish uitkomst bieden; de ‘wieler-VAR’ besloot in het voordeel van Nina Kessler. -
Dylan Groenewegen toont Tour de France-vorm met vierde zege in Veenendaal
Dylan Groenewegen heeft voor de vierde keer Veenendaal-Veenendaal gewonnen. De 28-jarige Amsterdammer van Team BikeExchange-Jayco was na 195,2 kilometer de sterkste in de massasprint en toonde daarmee in vorm te zijn in aanloop naar de Tour de France.
-
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
PREMIUMMet video
Het mooiste én verschrikkelijkste uur uit de carrière van Ellen van Dijk: ‘Kon bijna niet meer rechtdoor fietsen’
Met 49 kilometer en 254 meter in één uur is Ellen van Dijk is de snelste vrouw op aarde op een fiets. Na honderden wedstrijden, tientallen overwinningen en twee wereldtitels tijdrijden is het werelduurrecord haar magnum opus. ‘Ik dacht: ‘Ben ik er nou al?’ -
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes?