Evenepoel grijpt eerste profzege in Zottegem
Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de Ronde van België gewonnen. Na een rit over 180 kilometer vanuit Knokke-Heist kwam het Belgische supertalent solo over de streep in Zottegem.
Delen per e-mail
Het betekende de eerste profzege in de wielerloopbaan van de 19-jarige coureur van Deceuninck - Quick-Step, die in de jeugd drie jaar lang bij PSV voetbalde. Evenepoel neemt de leiderstrui over van Jan-Willem van Schip, de Nederlander die de eerste rit op zijn naam schreef.
Evenepoel reed in de slotfase van de etappe weg met zijn landgenoot Victor Campenaerts. De Europees kampioen tijdrijden van Lotto Soudal kwam vervolgens ten val. Evenepoel trok door en kwam met ruime voorsprong op het peloton onder het finishdoek door.
De Nederlandse sprinter en teamgenoot van Evenepoel, Fabio Jakobsen, won de pelotonsprint op 42 seconden van de jonge Belg.
De Belgische etappekoers vervolgt vrijdag met een tijdrit over 9,2 kilometer in Grimbergen.
Verder in het nieuws
-
Wereldkampioen Dennis tekent voor twee jaar bij Ineos
Rohan Dennis, de wereldkampioen op de tijdrit, tekent voor twee jaar bij Team Ineos. De 29-jarige specialist reed afgelopen seizoen voor Bahrain-Merida, maar lag met die ploeg in de clinch. Zo vertrok met ruzie uit de Tour de France. -
PREMIUM
Marianne Vos is voor niemand bang: ‘Ik ga voor de wereldtitel’
Marianne Vos is terug in het veld. Zaterdag won ze in Essen al direct vol overtuiging haar eerste cross. Net als op de weg durft ze met iedereen weer het gevecht aan. -
PREMIUM
De benen van ‘Rooien Bert’ bleven altijd malen
Het aangrijpende verhaal van wijlen Bert Oosterbosch is na ruim drie decennia vervat in een boek: ‘De Rooie’, waarvoor de wielerwereld gisteren samenkwam in Eindhoven. -
Belgische OM gaat niet in beroep in vermeende omkopingszaak Vinokoerov
Het Belgische openbaar ministerie gaat niet in beroep tegen de vrijspraak voor de oud-wielrenners Aleksandr Vinokoerov en Aleksandr Kolobnev. Zij waren beschuldigd van omkoping bij Luik-Bastenaken-Luik in 2010. -
Aerts profiteert in Zonhoven van afwezigheid Van der Poel
Toon Aerts heeft de cross uit de Superprestige van Zonhoven gewonnen. De Belgische kampioen profiteerde van de afwezigheid van Mathieu van der Poel, de Nederlandse wereldkampioen die deze winter geen volledig programma rijdt. Alle negen keer dat Van der Poel wel aan de start verscheen won hij.
-
Superprestige Worst wint veldrit in Zonhoven met volledig Oranje-podium
Annemarie Worst heeft de cross uit de Superprestige van Zonhoven gewonnen. De Nederlandse veldrijdster raakte in de laatste ronde van de wedstrijd voorop samen met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Worst was de snelste in de sprint. Ook de derde plaats was voor een Nederlandse, Yara Kastelijn. -
Zilver baanrenner Eefting op scratch
Baanwielrenner Roy Eefting heeft bij de wereldbeker in het Nieuw-Zeelandse Cambridge de zilveren medaille veroverd op het onderdeel scratch. De geboren Harderwijker moest alleen de Oekraïner Roman Gladisj voor zich dulden. -
PREMIUM
Op weg naar Tokio Van der Poel: ‘Spelen waren het excuus om te kunnen mountainbiken’
Bijna iedere sporter droomt van het goud op de Olympische Spelen. Mathieu van der Poel wil op de eerste plaats naar Tokio om te kunnen mountainbiken.