Fabio Jakobsen wint voor derde keer in vier jaar openingsetappe Ronde van de Algarve
Fabio Jakobsen heeft de smaak te pakken. Na zijn twee etappezeges in de Ronde van Valencia was de 25-jarige sprinter uit Heukelum vandaag ook de sterkste in de Ronde van de Algarve.
Jakobsen klopte de Belg Jordi Meeus en de Fransman Bryan Coquard in de sprint. Het sprintkanon van Quick-Step won in 2019 en 2020 ook al de eerste etappe in de Ronde van de Algarve. Vorig jaar deed Jakobsen niet mee door zijn tragische ongeval in de Ronde van Polen op 5 augustus 2020, waarna hij na veel operaties en een zwaar revalidatietraject in april 2021 zijn rentree maakte in het profcircuit in de Ronde van Turkije.
,,Ik ken de aankomst goed hier”, zei Jakobsen aan de finish. ,,We gaan hier ook vaak naartoe voor een trainingskamp. Ik moet vooral mijn ploeggenoten bedanken. Zonder hen had ik hier niet gewonnen. Remco Evenepoel rijdt hier voor het algemeen klassement. Maar hij heeft keihard voor mij gewerkt.”
De vijfdaagse koers in het zuiden van Portugal ging vandaag van start met de rit van Portimão - Lagos over 199,1 kilometer. De tweede etappe gaat morgen over 182,4 kilometer van Albufeira naar Foía. Vrijdag moeten de renners 209 kilometer afleggen van Almodovar naar Faro. Zaterdag is de tijdrit over 32,2 kilometer van Vila Real de Santo António naar Tavira. Zondag is de afsluitende etappe over 173 kilometer van Lagao naar Malhão.
Met de tijdrit van 32 kilometer heeft Remco Evenepoel een flinke joker in de hand om de Ronde van de Algarve voor de tweede maal te winnen. Twee jaar geleden was de jonge Belg de sterkste in Portugal, vorig jaar won João Rodrigues de koers in zijn thuisland.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Marianne Vos geeft niet om statistieken, wel om winnen: ‘Heb nog altijd die honger om het af te maken’
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Jumbo-Visma legt Kruijswijk (35) langer vast: ‘Steven kan nog een belangrijke rol spelen in grote rondes’
Jumbo-Visma heeft het contract van Steven Kruijswijk met twee jaar verlengd. De 35-jarige Nederlander tekende bij tot eind 2025. -
PREMIUM5
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.
-
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | Dat kon er ook nog wel bij op het cv van Bauke Mollema
-
-
-
Domper voor Dylan Groenewegen en Fabio Jakobsen: laatste sprintetappe Ronde van Hongarije geannuleerd
De vijfde en laatste etappe van de Ronde van Hongarije gaat niet door. De organisatie laat weten dat in overleg met de ploegen is besloten de vlakke rit te neutraliseren vanwege het regenachtige weer. -
PREMIUM
Giro d’Italia nadert eindelijk climax: ‘Het is wachten op het juiste moment om aan te vallen’
Drie loodzware bergritten en een alles beslissende klimtijdrit. De strijd om het klassement in de Giro gaat vanaf dinsdag eigenlijk pas echt beginnen. Jumbo-Visma en kopman Primoz Roglic staan er na de onrustige start binnen de ploeg van deze ronde nu juist goed voor. ,,Het is wachten op het juiste moment om aan te vallen.”