Merlier profiteert van blunder en wint de Ronde van Limburg
VideoDe Belgische wielrenner Tim Merlier heeft op curieuze wijze de Ronde van Limburg gewonnen. De renner van Alpecin-Fenix profiteerde van een blunder van zijn jonge landgenoot Brent van Moer, die als koploper in de laatste kilometer de verkeerde afslag nam. Van Moer ging rechtsaf, terwijl hij rechtdoor had moeten rijden richting de finish.
De 23-jarige renner van Lotto Soudal had het grootste deel van de Belgische eendagskoers voorop gereden, eerst in een groep en op 10 kilometer van de streep ging hij er solo vandoor. Van Moer had met nog 5 kilometer te gaan een voorsprong van 30 seconden en leek op weg naar zijn eerste zege als prof. Op enkele honderden meters van de finish reed hij echter achter de afslaande auto’s aan, terwijl hij rechtdoor had moeten gaan.
Merlier won op het oplopende stuk richting de finish in Tongeren de sprint van het peloton. De 28-jarige Belg schreef eerder deze maand de tweede etappe in de Giro op zijn naam. Hij verliet de Ronde van Italië op de eerste rustdag, omdat hij last had van zijn maag en darmen.
Mathieu van der Poel won de Ronde van Limburg in 2014 en 2018. De ploeggenoot van Merlier deed nu niet mee. Van der Poel is zich aan het voorbereiden op de olympische mountainbikewedstrijd op de Spelen van Tokio.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
-
Ploegloze Antonio Tiberi na ophef rondom kattenmoord opgepikt door Bahrein Victorious
De omstreden wielrenner Antonio Tiberi heeft zijn handtekening gezet onder een overeenkomst tot 2025 bij Bahrain-Victorious. De voormalig wereldkampioen tijdrijden bij de junioren zat zonder ploeg, omdat Trek-Segafredo hem had geschorst nadat hij een kat had gedood met een luchtbuks. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
Opnieuw twee uitvallers in Giro d’Italia: Clarke en Ballerini niet meer van start
Simon Clarke en Davide Ballerini gaan vanmiddag niet meer van start in de zestiende etappe van de Giro d’Italia. De Australiër van wielerploeg Israel-Premier Tech en de Italiaan van Soudal Quick-Step zijn ziek, zo bevestigen hun werkgevers. Daarmee komt het aantal uitvallers in de Italiaanse rittenkoers op 46. -
Voormalig toprenner moet vinger laten amputeren in strijd tegen kanker: ‘Ben vooral zeer strijdvaardig’
Voormalig profrenner Tom Danielson, oud-ploeggenoot van Lance Armstrong, heeft in zijn strijd tegen kanker zijn linkermiddelvinger moeten laten amputeren. Dat maakte de 45-jarige Amerikaan zelf bekend op Twitter.
-
Recordhouder Dylan Groenewegen wint Veenendaal-Veenendaal voor vijfde keer, succes Jumbo-Visma in Frankrijk
Veenendaal -
-
-
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
Marianne Vos laat zich niet nogmaals verrassen en sprint in rode leiderstrui naar ritzege in Vuelta
Marianne Vos heeft de derde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De wielrenster van Jumbo-Visma won na een etappe van 158 kilometer van Elche de la Sierra naar La Roda de sprint van een kopgroep en verdedigde met succes de rode leiderstrui. Het was haar eerste zege van dit seizoen op de weg.