Moet Fabio Jakobsen vrezen voor plek in Tourploeg? 'De beste sprinter gaat’
Mark Cavendish heeft na zijn sterke sprintoptreden in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten nog een goede kans om voor zijn ploeg Quick-Step - Alpha Vinyl te mogen starten in de Tour de France. Ploegleider Patrick Lefevere heeft gezegd dat de beste sprinter van het team zal starten in Frankrijk.
De Nederlander Fabio Jakobsen leek door zijn ritzeges in de Ronde van de Algarve en de Ronde van Valencia de favoriet om als sprinter aan te mogen treden voor de ploeg.
,,Ik weet dat Jakobsen begin januari heeft gezegd dat hij normaal gesproken gaat, maar ik heb een lijst met meer namen”, zei Lefevere tegen de Belgische krant Het Nieuwsblad in de Verenigde Arabische Emiraten. Daar won Cavendish in de tweede etappe de massasprint.
Vorig jaar zou Sam Bennett naar de Tour gaan namens Quick Step, maar door een knieblessure en een slechte werkrelatie mocht Cavendish opdraven. Met succes: de Brit won vier etappes en schreef het puntenklassement op zijn naam. ,,Er kan nog zoveel gebeuren", zegt Lefevere. ,,Kijk maar naar vorig jaar. Ik ben allang blij dat mijn twee sprinters zo goed presteren.”
Beluister hieronder de podcast In Het Wiel met de voorbeschouwing op Omloop Het Nieuwsblad.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
PREMIUM
Mathieu van der Poel verstaat als geen ander de kunst van de comeback
Het is de meest besproken rug van het peloton: die van Mathieu van der Poel. De pijn is nog altijd niet volledig weg, maar er is goed nieuws. VDP is terug op de fiets, traint weer en dan is zijn eerste wedstrijd nooit ver weg. -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Video
Fabio Jakobsen wint opnieuw in Valencia: ‘Een eer om voor deze ploeg te rijden’
Fabio Jakobsen heeft de vijfde en laatste etappe van de Ronde van Valencia gewonnen. De Nederlandse sprinter van Quick-Step - Alpha Vinyl klopte de Italiaan Elia Viviani en de Noor Alexander Kristoff. -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.
-
Video
Mark Cavendish verslaat Jasper Philipsen in de sprint in Abu Dhabi
-
-
-
Podcast
In Het Wiel | ‘Het seizoen begint pas echt met Omloop Het Volk’
Podcast In Het Wiel blikt vooruit op het komende wielerseizoen, met Thijs Zonneveld, Hidde van Warmerdam en Michiel Elijzen. -
Fabio Jakobsen wint voor derde keer in vier jaar openingsetappe Ronde van de Algarve
Fabio Jakobsen heeft de smaak te pakken. Na zijn twee etappezeges in de Ronde van Valencia was de 25-jarige sprinter uit Heukelum vandaag ook de sterkste in de Ronde van de Algarve.