Nederland jaagt vanavond op eerste wereldtitel teamsprint
De Nederlandse baansprinters rijden vanavond in de teamsprint voor de regenboogtrui en niets minder. Het moet de kroon worden op het werk van de afgelopen jaren.
Door Daan Hakkenberg
Na twee keer zilver op de wereldkampioenschappen van 2016 en 2017 - beide keren achter Nieuw-Zeeland - willen de Nederlanders nu een gouden plak. Vorig jaar schoot Harry Lavreysen na de start uit zijn pedaal wat de Nederlandse ploeg mogelijk de wereldtitel kostte.
,,We hebben al twee keer zilver, dus nu is de wereldtitel het doel,’’ zegt Matthijs Büchli die in de tweede heat op de derde positie zal rijden en zo de laatste ronde voor zijn rekening neemt. In de opstelling voor de eerste heat staat Nils van ’t Hoenderdaal op de eerste positie en Lavreysen als tweede en is Jeffrey Hoogland de afsluitende renner. De snelste acht landen plaatsen zich voor de halve finales.
Ook Jeffrey Hoogland bestempelt de teamsprint als het belangrijkste onderdeel dit WK. ,,Meer nog dat de individuele sprint omdat de teamsprint het onderdeel is dat voor de volgende twee jaar ons middel is om ons te kwalificeren voor de Olympische Spelen van 2020. Daarmee kun je zoveel mogelijk startplekken verkrijgen. Dus dat blijft voorrang krijgen, daarna komt individueel succes.’’
Opvallend is dat Roy van den Berg, van het commerciële team BEAT, wel in de selectie van de teamsprint zit, maar vanavond hoogstwaarschijnlijk niet in actie komt. Dat zou kunnen betekenen dat Van ’t Hoenderdaal drie keer als starter in actie komt.
Historie
In de historie van de teamsprint - sinds 1995 onderdeel van het WK baanwielrennen - won Nederland vier keer een medaille. Naast twee keer zilver in 2016 en 2017 won het trio Theo Bos, Teun Mulder en Tim Veldt in 2005 zilver en brons in 2008. Op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro werden de baansprinters - met Van ’t Hoenderdaal, Büchli, Hoogland en Bos - zesde, wat als een teleurstelling werd bestempeld.
De vrouwen Kyra Lamberink, Laurine van Riessen, Hetty van de Wouw en Shanne Braspennincx komen vandaag ook in actie op de teamsprint.
Kirsten Wild rijdt vanavond het onderdeel scratch. In 2015 werd de Almelose wereldkampioen op de scratch, in 2016 werd het zilver.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Het geheim van Annemiek van Vleuten (39): ‘Op mijn achttiende was ik nog aan het drinken in mijn studententijd’
Ze won met Omloop Het Nieuwsblad de eerste grote koers van het voorjaar. Nu met Luik-Bastenaken-Luik óók de laatste. Annemiek van Vleuten (39) voelt zich sterker dan ooit. ,,Het winnen is niet mijn drijfveer.’’ -
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
Jumbo-Visma moet schakelen na mislukte Giro-klassementen: ‘Dit hadden we niet verwacht’
Wielerploeg Jumbo-Visma begon de Ronde van Italië met drie kopmannen, maar na de eerste week speelt geen van hen meer een rol in het algemeen klassement. Dat betekent dat de ploeg nu moet schakelen om er alsnog een geslaagde Giro van te maken. -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Julian Alaphilippe laat van zich horen na zware crash: ‘Pijn neemt langzaam maar zeker af’
Julian Alaphilippe heeft twee weken na zijn zware val in Luik-Bastenaken-Luik voor het eerst weer van zich laten horen. De Fransman meldde via zijn sociale media dat hij aan de beterende hand is. ,,Mijn herstel gaat goed en de pijn neemt langzaam maar zeker af”, schrijft de wereldkampioen van 2020 en 2021.
-
PREMIUM
Wielrenner Danny van Poppel heeft dankzij vriendin Stéphane Kox ook privé een dienende rol: ‘Ik ben nu een gelukkigere wielrenner’
Danny van Poppel is bij Bora-Hansgrohe aan een nieuw wielerleven begonnen. Daarnaast is zijn vriendin Stéphane Kox de wereld van de Formule 1 binnengestapt. Een gesprek over ‘een andere rol’, vriendschap en het leven in Monaco met een nog snellere vrouw. -
PREMIUMBinnenkijken
Ze wonen in een stijlvol herenhuis, toch vertrekken Birgit en Martin voor ander pareltje
Birgit Verwer en Martin Hoorweg verkopen hun prachtige herenhuis aan de Valkenboslaan in Den Haag. Ze wilden al langer de stad uit, en hebben nu het pareltje gevonden dat ze zochten, in het buitengebied van het Achterhoekse Doetinchem wel te verstaan. -
Sprake van bewustzijn bij wielrenster Pieters na vier maanden coma: ‘Amy herkent mensen’
Bij wielrenster Amy Pieters is na vier maanden coma sprake van bewustzijn. Dat meldt haar ploeg SD Worx. Pieters, die in december betrokken was bij een trainingsongeval nabij het Spaanse Calpe, verbleef sinds die tijd in een kunstmatige coma. Begin januari werd ze overgebracht naar Nederland.