Sprake van bewustzijn bij wielrenster Pieters na vier maanden coma: ‘Amy herkent mensen’
Bij wielrenster Amy Pieters is na vier maanden coma sprake van bewustzijn. Dat meldt haar ploeg SD Worx. Pieters, die in december betrokken was bij een trainingsongeval nabij het Spaanse Calpe, verbleef sinds die tijd in een kunstmatige coma. Begin januari werd ze overgebracht naar Nederland.
Pieters kan nu ‘enigszins non-verbaal communiceren’, aldus de ploeg. ,,Amy herkent mensen, heeft begrip van wat er wordt gezegd en kan steeds meer opdrachten uitvoeren.”
Pieters (30) is de dochter van voormalig baanbondscoach Peter Pieters. Vanaf haar jeugd combineerde ze de baan met het wegwielrennen. In 2014 pakte ze met de Omloop Het Nieuwsblad haar eerste grote zege op de weg. De jaren erna volgden onder meer overwinningen in de Ronde van Drenthe, GP de Plouay en Nokere Koerse. In 2019 sprintte ze in Alkmaar naar de Europese titel op de weg. Het afgelopen jaar volgde eindelijk de nationale titel op de weg, een wedstrijd waarin ze sinds 2014 zeven keer in de top 5 was geëindigd.
,,De artsen kunnen nog geen uitspraak doen over welke restverschijnselen en resterende mogelijkheden Pieters overhoudt aan het hersenletsel”, meldt SD Worx. Het ongeval van Pieters gebeurde kort voor kerst tijdens een trainingskamp. Na een operatie in Alicante, waarbij de druk in haar hoofd werd weggenomen, werd ze in een kunstmatige coma gehouden. Begin januari werd ze overgebracht naar Nederland. Haar ploeg SD Worx meldde destijds dat Pieters ‘zelfstandig ademde en de sedatie was afgebouwd’. Haar situatie werd toen als stabiel omschreven, maar ook werd aangegeven dat de medici pas wanneer ze zou ontwaken een eerste indruk zouden krijgen van wat de gevolgen van de val zijn.
,,Sinds medio februari volgt Pieters een specialistisch intensief neurorevalidatietraject bij één van de aangesloten instellingen van het netwerk EENnacoma”, meldt SD Worx. ,,Vanuit deze instelling wordt toegewerkt naar een passend vervolg in het revalidatietraject. De familie waardeert het enorme medeleven dat er wordt getoond, maar vraagt ook iedereen om de privacy van de betrokkenen te respecteren.”
Pieters boekte haar laatste grote succes tijdens de WK baanwielrennen in oktober in Roubaix, waar ze met Kirsten Wild voor de derde keer de wereldtitel op het onderdeel koppelkoers veroverde.
Bekijk hier de laatste wielervideo’s:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Recordhouder Dylan Groenewegen wint Veenendaal-Veenendaal voor vijfde keer, succes Jumbo-Visma in Frankrijk
Veenendaal -
PREMIUMPodcast
Annemiek van Vleuten laat ijzersterke Demi Vollering voelen dat wielrennen veel meer is dan een potje hardrijden
Bloedstollend was de ontknoping in de Vuelta Feminina. Uiteindelijk hield Annemiek van Vleuten negen tellen van haar voorsprong over en was de 40-jarige wereldkampioene voor de derde keer op rij de beste in de Spaanse etappekoers. -
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
De afsluiting van het schooljaar komt eraan, met (voor de basisschool) een avondvierdaagse, afscheidsmusical en barbecue met de klas. Structuurcoach Marleen Gondelach heeft tips om de hectiek van de maand juni te helpen bedwingen. ,,Zeg je ‘nee’ tegen anderen, dan zeg je ‘ja’ tegen jezelf en je kinderen.” -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
Na verloren Vuelta revancheert Demi Vollering zich direct in Baskenland met overtuigende zege
De openingsrit in de Ronde van Baskenland is gewonnen door Demi Vollering. De renster van SD Worx kwam in de stromende regen solo over de streep en veroverde daarmee meteen de leiderstrui.
-
Met video
Puck Pieterse zevende bij mountainbiken in Tsjechië, Milan Vader finisht als 37ste bij rentree
-
-
-
PREMIUM
Geen vet eten om hartkwaal te voorkomen? Een hardnekkige fabel, zegt cardioloog
Wat veroorzaakt hartaandoeningen, en hoe houd je je hart gezond? Daar gaan meerdere adviezen en wijsheden over rond. Cardioloog Janneke Wittekoek vertelt wat er waar is van zes veelgehoorde stellingen over hartgezondheid. -
Ploeg van Bauke Mollema en Ellen van Dijk krijgt supermarktketen Lidl als hoofdsponsor
Supermarktketen Lidl is de nieuwe hoofdsponsor van de huidige wielerploeg Trek-Segafredo. Per 30 juni vervangt Lidl naamgever Segafredo, waardoor de ploeg van Bauke Mollema en Ellen van Dijk de naam Lidl-Trek gaat dragen.