Tadej Pogacar wint Parijs-Nice op indrukwekkende wijze: ‘Aanval is de beste verdediging’
Tadej Pogacar heeft op indrukwekkende wijze de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emirates boekte in de slotetappe zijn derde ritzege na een aanval op de Col d’Èze. Pogacar, die als leider aan de slotrit was begonnen, bereikte finishplaats Nice met een voorsprong van ruim een halve minuut op de Deen Jonas Vingegaard.
Pogacar had ook al de vierde en de zevende etappe gewonnen. De Sloveen is de Tourwinnaar van 2020 en 2021. Het was de eerste keer dat hij deelnam aan Parijs-Nice. In het klassement eindigde de Fransman David Gaudu op de tweede plaats, voor Vingegaard, de Tourwinnaar van vorig jaar.
Voor Pogacar (24) was de route bekend terrein. Hij woont in Monaco en traint veel in de bergen boven Nice. ,,Ik ken het goed hier en ze zeggen altijd: aanval is de beste verdediging.”
De Sloveen, die met twaalf seconden voorsprong op Gaudu aan de slotrit was begonnen, liet niets liggen. Achter de kort voor het peloton uitrijdende Wout Poels pakte hij nog een paar seconden bij een bonificatiesprint in Èze. Nog voordat de voet van de laatste col was bereikt werd Poels ingelopen. Simon Yates, vorig jaar winnaar van de slotetappe, was de eerste aanvaller. De Brit kreeg met Pogacar, Gaudu en Vingegaard de complete top 3 achter zich aan. Vier kilometer onder de top ging Pogacar er zelf vandoor. Op de top had de Sloveen 50 seconden voorsprong op zijn achtervolgers en kon hij gaan dalen naar de Promenade des Anglais in Nice.
De afgelopen twee jaar won Pogacar in het voorjaar Tirreno-Adriatico. ,,Ik ben altijd goed in deze periode van het jaar. Het is een droom om hier te winnen. Zeker met de mannen die hier naast me op het podium staan. Gaudu en Vingegaard zijn toprenners.” Het zijn vermoedelijk ook twee van zijn grootste concurrenten komende zomer in de Tour de France.
Vingegaard hoopte vooraf dat Pogacar alsnog een mindere dag zou hebben. ,,In dat geval had ik het geprobeerd op de slotklim”, zei de 26-jarige Deen op de website van zijn ploeg Jumbo-Visma. ,,Hij was echter heel sterk en ik had niet de inhoud om met hem mee te gaan. Ik ben blij met hoe ik gekoerst heb. De tweede plaats was het hoogst haalbare vandaag en ik kan nu aan de slag om beter te worden richting de komende wedstrijden. Er is nog wat werk te verzetten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
-
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen. -
PREMIUM
Nog twee doldwaze dagen in de Dolomieten: ‘Primoz Roglic heeft laten zien dat hij nog altijd Giro kan winnen’
Op weg naar Val di Zoldo vocht Primoz Roglic zich terug naar plek 2 in het Giro-klassement. Al gaf rozetruidrager Geraint Thomas geen krimp. Met de top 3 binnen een minuut, wordt het nog spannend in de laatste dagen van de Giro. -
Puck Pieterse debuteert met winst op de mountainbike: ‘Weet niet wat er gebeurd is’
Met winst bij haar eerste wereldbekerwedstrijd bij de elite op de mountainbike in Nove Mesto heeft Puck Pieterse (21) een onuitwisbare indruk gemaakt. In de diepe finale, in het slot van de zevende ronde, achterhaalde Pieterse wereldkampioene Pauline Ferrand-Prévot (31) en liet die daarna achter zich. Europees kampioen Loana Lecomte werd derde. -
Julian Alaphilippe boekt eindelijk weer zege en tankt vertrouwen voor Tour de France
Julian Alaphilippe heeft de tweede etappe in het Criterium du Dauphiné gewonnen. Voor de voormalig wereldkampioen is het, na een lastige periode, zijn eerste overwinning in ruim drie maanden tijd. De Fransman put daarmee vertrouwen voor de Tour de France, die begin volgende maand begint.
-
PREMIUM
Kool spaart de concurrentie in Omloop der Kempen niet en treedt in de voetsporen van Van Moorsel
Veldhoven -
-
-
PREMIUM
Giro d’Italia nadert eindelijk climax: ‘Het is wachten op het juiste moment om aan te vallen’
Drie loodzware bergritten en een alles beslissende klimtijdrit. De strijd om het klassement in de Giro gaat vanaf dinsdag eigenlijk pas echt beginnen. Jumbo-Visma en kopman Primoz Roglic staan er na de onrustige start binnen de ploeg van deze ronde nu juist goed voor. ,,Het is wachten op het juiste moment om aan te vallen.” -
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente.