Tour de France breekt met traditie en eindigt in 2024 voor eerst buiten Parijs
De Tour de France eindigt in 2024 niet op de Champs-Élysées in Parijs, maar in Nice. Dat heeft te maken met de Olympische Spelen die over twee jaar in de Franse hoofdstad worden gehouden.
Het wordt de eerste keer dat de Ronde van Frankrijk niet in Parijs wordt afgesloten. In het 110-jarige bestaan van de ronde finishte de Tour in het Parc des Princes, het Vélodrome Jacques-Anquetil of (vanaf 1975 jaarlijks) op de Champs-Élysées.
Ook speciaal aan de 111de editie: de laatste rit is voor het eerst in 35 jaar weer een tijdrit. De doorgewinterde wielerfan zal zich de laatste keer misschien nog wel herinneren: Greg LeMond pakte in 1989 de gele trui af van Laurent Fignon met een verschil van slechts 8 seconden. Het kleinste verschil in de historie van de Tour.
Voor de stad Nice is de Tour en het wielrennen alles behalve onbekend. In 1906 kwamen renners al door de stad en in 1981 en 2020 was het de locatie voor de Grand Départ. Daarbij eindigt sinds 1933 al de bekende etappekoers Parijs-Nice in de kustplaats. ,,Nice is een stad die straalt en wereldwijd bekend is. De omgeving is er schitterend en je hebt de bergen in de buurt. De stad heeft een hoop te bieden aan de wielerkampioenen”, aldus Tour-directeur Christian Prudhomme.
In 2025 keert de finish van de Ronde van Frankrijk weer terug op de Champs-Élysées, verzekerde Prudhomme. ,,We hebben dan iets te vieren, namelijk de vijftigste editie met een finish daar.”
De Tour duurt in 2024 van 29 juni tot en met 21 juli. Vijf dagen na de laatste etappe beginnen in Parijs de Spelen. De komende editie van de Tour start op 1 juli 2023 in het Spaanse Bilbao.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nederland pakt goud op nieuw onderdeel team relay bij WK veldrijden: ‘Het werd nog best spannend’
De Nederlandse ploeg heeft bij de wereldkampioenschappen veldrijden in Hoogerheide de titel veroverd op het nieuwe onderdeel team relay. Het betreft een gemengde estafette waarbij drie renners en drie rensters uit verschillende categorieën in actie komen. -
Nairo Quintana ontkent einde carrière: ‘Ik ben nog steeds wielrenner’
Nairo Quintana heeft berichten in Colombiaanse media tegengesproken dat hij per direct zou stoppen. Op een persconferentie vandaag in Bogotá meldde de winnaar van de Giro d’Italia (2014) en Vuelta d’España (2016) dat hij nog altijd op ziek is naar een nieuwe ploeg. Quintana moest eind vorig jaar vertrekken bij Arkéa Samsic na een tramadol-affaire. Hij raakte zijn zesde plaats in de Tour de France van vorig jaar kwijt na gebruik van de verboden pijnstiller. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
PREMIUM
Adrie van der Poel bouwt WK-parkoers: ‘Tekeningen? Ik ken de grond hier wel een beetje’
Adrie van der Poel (63) is voormalig wielerkampioen, ‘vader van’ en verantwoordelijk voor het parkoers van het WK veldrijden, waar zoon Mathieu zondag naar een vijfde wereldtitel kan rijden. Een dag op pad met de alleskunner. ,,Dit WK mijn magnum opus? Hou toch op joh.’’
-
PREMIUM
Mathieu van der Poel jaagt op heilige familiegrond op regenboogtrui: ‘Dat is altijd aangenaam’
Mathieu van der Poel jaagt zondag op zijn vijfde regenboogtrui in de cross. Op heilige familiegrond in Hoogerheide, waar verliezen een zeldzaamheid is voor Van der Poel. -
-
-
Thymen Arensman nipt geklopt door Rui Costa in slotrit Ronde van Valencia
De Portugees Rui Costa heeft de Ronde van Valencia gewonnen door de laatste rit op zijn naam te schrijven. De 36-jarige renner van Intermarché-Circus-Wanty klopte in de sprint de Nederlander Thymen Arensman met minimaal verschil. -
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels.