Engeland brengt zijn 'young guns' in stelling tegen Tunesië
Net als België mag Engeland over de loting niet klagen. Om 20.00 uur begint het WK van de Engelsen met een wedstrijd tegen het bescheiden Tunesië. Schiet Harry Kane er meteen een paar in? Een voorbeschouwing.
Naar wie moeten we kijken? Laten we het even bij Engeland houden. Dan kunnen we niet om Harry Kane heen. In de door buitenlanders gedomineerde Premier League maakte hij achtereenvolgens 21, 25, 29 en 30 doelpunten, over vier jaar gezien meer dan elke andere spits. Zijn koelbloedigheid voor de goal is haast ongeëvenaard, op zijn werklust is nooit wat aan te merken, buiten het veld is hij een heer. Aan zijn hand hopen de Engelsen eindelijk weer eens potten te breken op een WK.
Hebben de ploegen een verleden met elkaar? Een bescheiden verleden. Twee keer speelden ze tegen elkaar. Eén keer vriendschapelijk (1-1 in 1990), één keer op het WK. In 1998 zorgden Alan Shearer en Paul Scholes voor een 2-0 zege voor Engeland in de poulefase.
Wie is de favoriet? Engeland, op basis van het spelersmateriaal. Als je kijkt naar het verleden op hun laatste paar WK ‘s, zit er weinig licht tussen beide ploegen. Engeland won één van zijn laatste acht wedstrijden, Tunesië won niet meer in zijn laatste elf wedstrijden. Voor de laatste zege van de Noord-Afrikaanse ploeg moeten we terug naar 1978. Alleen het feit dat ze ook bij Panama in de poule zitten, rechtvaardigt de hoop dat veertig jaar na dato aan deze zegeloze reeks een einde komt.
Kunnen we spektakel verwachten? Tunesië wordt vooraf niet meteen gezien als een smaakmaker, maar van Engeland wordt het nodige verwacht. De ploeg zit boordevol jong talent, met spelers als Sterling, Rashford en Delle Alli. Het team lijkt ook een stuk dynamischer dan voorheen, toen het de ploeg vaak aan de variatie en creativiteit ontbrak om ‘grote’ landen in de problemen te brengen. Engeland zou zomaar een van de verrassingen van het toernooi kunnen worden.
Verder nog iets opvallends? Ja, Wayne Rooney doet niet mee bij de Engelsen. De laatste keer dat dat op een groot toernooi zo was, was op het van 2002.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
Video
Fotoserie: Rode Duivels gehuldigd voor derde plek
Gisterenmiddag verzekerde de België zich van de derde plaats op het WK voetbal: de beste prestatie ooit van de Rode Duivels op een mondiaal eindtoernooi. De Belgen zijn weer thuis en werden voor hun prestatie gehuldigd in het Kasteel van Laken, de woning van Koning Filip. -
PREMIUM
VAR-victorie, mooie losers en Kylian de Ninja Turtle
Hugo Borst volgde het WK voetbal in de studio in Hilversum. Wat is hem allemaal opgevallen?
-
Franse feestvreugde in Moskou en Parijs na tweede wereldtitel
Frankrijk is voor de tweede keer wereldkampioen. Na het succes in eigen land in 1998 (met Didier Deschamps als aanvoerder) veroverden Les Bleus vandaag (met Didier Deschamps als bondscoach) opnieuw de wereldbeker. Dat wordt groots gevierd door de spelers in Moskou en door de miljoenen fans in Parijs. -
PREMIUMUit & Thuis
'Ach ja, finales. Meestal vallen ze tegen, en ze zijn ook niet leuk om te bezoeken'
Verslaggevers Mikos Gouka en Sjoerd Mossou losten elkaar halverwege dit WK af in Rusland. Het hele toernooi wisselen ze elkaars meningen en belevenissen uit, de één vanuit Rusland, de ander voor de televisie. -
Bondscoach Martínez trots op bronzen Belgen
Bondscoach Roberto Martinez was trots op België na de gewonnen troostfinale tegen Engeland (2-0) op het WK. De Spanjaard loodste zijn ploeg de afgelopen weken in Rusland naar de beste prestatie ooit op een mondiale eindronde.