Woedende Hakimi haalt na verloren WK-duel Marokko verhaal bij FIFA-baas Infantino
Achraf Hakimi is na afloop van het verloren duel met Kroatië woedend naar FIFA-baas Gianni Infantino gegaan. De Marokkaan was bijzonder ontevreden over de arbitrage en besloot zijn beklag te doen, zo meldden de NOS en RAI.
Hakimi zou de catacomben binnen zijn gestormd en op enkele centimeters van het gezicht van Infantino zijn gaan staan, daarbij zijn stem verheffend. Op het veld liet Hakimi ook al aan verschillende officials weten bijzonder ontevreden te zijn over de scheidsrechters.
Hakimi vond dat hij bij een achterstand van 2-1 een strafschop had verdiend. Scheidsrechter Al-Jassim zag niets in het duwtje dat de speler van Paris Saint-Germain in zijn rug kreeg. De videoscheidsrechter en zijn Nederlandse assistent Pol van Boekel grepen ook niet in. Even voor dat spelmoment kreeg Kroatië geen strafschop toen Sofyan Amrabat zijn tegenstander Josko Gvardiol tegen de grond werkte.
Van het incident zijn geen beelden. Volgens Egbers bevonden Hakimi en Infantino zich op een plek waar het door de FIFA verboden is om te filmen. Op deze plek zijn alleen eigen camera's van de voetbalbond toegestaan en deze hebben het incident voorlopig nog niet uitgezonden.
Woede bij heel Marokko
Hakimi was niet de enige Marokkaanse speler die ontevreden was. Meerdere voetballers bleven na het laatste fluitsignaal maar verhaal halen bij de arbiter uit Qatar. Uiteindelijk werden ze weggestuurd door hun bondscoach Walid Regragui. Ook het publiek was niet te spreken over de arbitrage. Vanaf de tribunes was herhaaldelijk de leus ‘FIFA Maffia’ te horen.
Lang bleef de woede van Hakimi niet hangen, want niet veel later doken er foto’s op dat hij glimlachend de kinderen van oud-ploeggenoot Ivan Perisic begroette.
Regragui veroordeelt gedrag spelers
De Marokkaanse bondscoach Regragui veroordeelde tijdens een persconferentie na de troostfinale het gedrag van sommige van zijn spelers. „Dit is niet de Marokkaanse manier”, zei hij. „We reageren soms overdreven als een wedstrijd is afgelopen. Als je een wedstrijd verliest, ben je altijd teleurgesteld. Mijn spelers zijn erg ambitieus, maar het was geen gebrek aan respect.”
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Argentijnse doelman Emiliano Martínez zet Louis van Gaal te kijk tijdens huldiging in zijn geboortestad
De festiviteiten na de wereldtitel zijn in Argentinië nog altijd in volle gang en Emiliano Martínez steelt de show. De omstreden doelman zorgde de afgelopen week met zijn acties voor de nodig consternatie en vond het tijdens een huldiging in Mar del Plata nodig over de rug van Louis van Gaal te scoren bij het publiek. -
Zo pakken de internationale kranten uit: de mooiste covers na de ‘beste WK-finale ooit’
Argentinië en Lionel Messi zijn wereldkampioen, een historisch voetbalmoment dat ook de internationale kranten in vervoering bracht, met schitterende ‘covers’. We hebben de 22 mooiste van de finale van het WK van ‘22 voor je geselecteerd met veelal vreugde, maar vanuit Frankrijk begrijpelijkerwijs ook verdriet. -
Met video
Lionel Messi en ploeggenoten ontsnappen in Buenos Aires maar net aan drama op open bus
De Argentijnse selectie is vanmorgen vroeg aangekomen in Argentinië. Het vliegtuig met de wereldkampioen voetbal landde op Ezeiza International Airport in Buenos Aires. Direct daarna stapten de spelers op een open bus en al snel daarna ging het bijna mis. -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging
-
Met video
Miljoenen dolgelukkige fans vieren in Buenos Aires, Rosario, Barcelona en Napels wereldtitel van Argentinië
Argentinië werd in de zinderende WK-finale tegen Frankrijk gesteund door zo'n 60.000 fans in het Lusail Stadion in Qatar, maar er bleven er ook 47 miljoen achter in eigen land. Daar vierden zij de derde wereldtitel na die van 1978 in Buenos Aires en van 1986 in Mexico-City. -
-
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni feest in shirt waarin hij in 1997 al eens wereldkampioen werd
De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni vierde de wereldtitel in Qatar zondagavond in een shirt dat hij al ruim 25 jaar heeft bewaard. Het was namelijk het shirt dat hij in 1997 al droeg bij zijn eerste wereldtitel.