Vraag naar boomlange kerstbomen groter dan ooit
Een kerstboom van meer dan 2 meter is dit jaar opmerkelijk geliefd. Circa een vijfde van alle verkochte kerstbomen tot nu toe betrof een dergelijk groot exemplaar, meldde voorzitter Gerard Krol van de Vereniging voor Nederlandse Kerstbomenkwekers (VNK).
Delen per e-mail
In 2018 was gemiddeld nog 10 tot 15 procent van de verkochte kerstbomen meer dan 2 meter hoog. De trend is dit jaar om kerst ‘groots’ te vieren. Daardoor is de vraag naar grotere bomen aan het stijgen, aldus Krol. Hij ziet ook dat er vaak voor een tweede, kleinere kerstboom van 80 centimeter tot 1 meter lang wordt gekozen. ,,Die komt dan in de hal of in de kinderkamer te staan.”
Eerder in huis
Veel consumenten kiezen voor de duurdere Nordmann. Deze boomsoort is gewild omdat deze zijn naalden relatief langer vasthoudt. ,,Maar het is ook een brede en een lange boom, die veel plek nodig heeft”, zegt de kerstboomkenner. Hij stelt verder dat kwaliteit steeds belangrijker wordt omdat bomen steeds vroeger in huis worden gehaald. ,,Je wilt niet dat de naalden al met Driekoningen allemaal op de vloer liggen”, aldus Krol.
De kerstboomoogst is volgens de kenner dit jaar goed ondanks de droge zomer. De bomen die het hebben overleefd, kregen nog redelijk veel regen in augustus en september en zijn van hoge kwaliteit. Volgens Krol herken je een ‘goede, verse kerstboom’ aan de kleur van de naalden en de vorm van de boom. “De klassieke kerstboom heeft een piramidevorm, is vol zonder open gaten en heeft een rechte piek,” aldus de voorzitter.
Dit jaar verwacht de VNK dat er in Nederland tot 2,7 miljoen kerstbomen worden verkocht. Dat zou een stijging van 5 procent zijn ten opzichte van een jaar eerder. Prijsverhogingen verwacht de vereniging niet. Een doorsnee Nordmann-spar van tien jaar oud is 1,75 meter lang en kost tussen 30 en 35 euro.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zeven dingen die het werk van je poetshulp aangenamer maken
Veel gezinnen weten het in het huishouden niet zelf bol te werken. Of ze vinden het gewoonweg fijn om sommige klussen over te laten aan een schoonmaker. Overweeg je ook poetshulp in te schakelen, dan weet de Belg Jo Mellemans, directeur van Het Poetsbureau, wat jij zelf kunt doen om het werk makkelijker te maken. -
Huiseigenaren profiteerden massaal van goedkoper energielabel
In de laatste maanden van 2020 is er een enorme run geweest op oude energielabels voor huizen. Per 1 januari 2021 geldt een nieuw en veel duurder energielabel. -
PREMIUM
Dinie uit Almelo woont al 87 jaar in hetzelfde huis
Dinie Lucas weet nog dat het water in haar huis tot aan de vensterbank stond. Het was 1946 en watersnood in Almelo. Met elf kinderen woonden ze in het kleine huurhuisje in De Riet. Ze is nu 87 jaar en ze woont er nog steeds. Gelukkig en tevreden. -
PREMIUM
Meisje met de parel verovert Nederlandse huiskamers: ‘Niet voor niets een meesterwerk’
Eeuwenlang was het Meisje met de parel een onbekend schilderij. Inmiddels hangt het meesterwerk van Johannes Vermeer (1632-1675) in veel Nederlandse huiskamers. Waarom wil tegenwoordig iedereen dat schilderij in huis hebben? -
PREMIUM
Passen en meten in microwoning van 175.000 euro: ‘Ik heb plek zat’
Mathijs Snoeren is één van de bewoners van de eerste vier microwoningen in Waalwijk. Voor nieuwbouwbegrippen is de prijs uitzonderlijk laag: 175.000 euro. De inrichting van het 50 vierkante meter tellende huis was wel even passen en meten. Maar alles staat erin.
-
Ellen (27) kocht met vrienden een woonboerderij: ‘We hebben alle scenario’s vastgelegd’
Waarom samen met haar vriend een appartementje kopen voor 3 ton, terwijl ze voor hetzelfde geld in een grote woonboerderij kan wonen, met grote tuin? Ellen Ootes (27) verkiest de gezelligheid van altijd vrienden om zich heen boven de privacy van een eigen huis. Het vergt wel een dik dossier aan afspraken, want wat nou als iemand kinderen krijgt? -
hip huis De snelste opfrisser voor je interieur: dit zijn de behangtrends
Zou je graag je interieur een nieuwe uitstraling willen geven? Dan kun je wel wat inspiratie gebruiken. In de serie ‘Hip Huis’ elke week de laatste woontrends. Deze week: behangen. -
Grote gemeenten willen landelijke hulp in strijd tegen huisjesmelkers
De regio's met de hoogste woningnood vragen om meer wettelijke instrumenten om huurexcessen aan te pakken. Dat stellen zeven wethouders in een rondgang van NRC. Ze vinden dat minister Kajsa Ollongren te weinig heeft gedaan om huisjesmelkers en de exorbitant hoge huren voor woningen aan te pakken.